Chatovací kanály a Multi-Server Chat

HunterzHunterz [Admin]
upraveno 23. February 2016 v Novinky
Byla zprovozněna podpora chatovacích kanálů a dále pak meziserverová komunikace. Jak se to používá? Základním příkazem je /ch. Po připojení na server se Vám ukáže před jménem prefix [S] - to znamená hlavní chat v rámci serveru. Můžete se ale přepnout do kanálu Local - kde můžete chatovat jen s hráči, kteří jsou v dosahu 1000 bloků, nebo si založit vlastní kanál a přesunout se do něj s přáteli.

Speciální kanál je Global - prefix [G] - zde můžete hovořit s hráči z ostatních serverů. Můžete být naráz ve více kanálech, ale psát můžete vždy jen do jednoho.

Věřím, že se Vám nová vychytávka bude líbit.
Adam4CZC00kieCzpetrenko17skajda54erosenin111

Komentáře

• Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 16. June 2016

Základní příkazy a používání

• /ch ( /chat )
      • základní příkaz, nápověda
    • /ch <server/local/global/...>
      • připojení do chatovacího kanálu (v případě neexistujícího se vytvoří nový)
      • při 1. použití se zapne pouze pro příjem zpráv, při 2. použití přepne chat, do kterého píšete
    • /ch join <server/local/global/...>
      • stejně jako bez join
    • /ch leave <server/local/global/...>
      • odpojení z chatovacího kanálu
    • /ch create <...>
      • založení vlastního chatovacího kanálu (např. pro skupinu kamarádů apod.)
    • /ch delete <...>
      • smazání chatovacího kanálu
    • /ch set <server/local/global/...>
      • přepnutí do chatovacího kanálu pro psaní
    • /ch list
      • vypsání chatovacích kanálů, ve kterých jste připojeni
    • /ch who <server/local/global/...>
      • zobrazení hráčů v chatovacím kanále
    Server [S] = chat v rámci serveru
    Local [L] = chat s hráči v dosahu 1000 kostek
    Global [G] = globální chat všech MC serverů

Po připojení na server se automaticky připojíte do global chatu pro příjem zpráv (vaše zprávy ale budou stále na serveru).
    HunterzC00kieCzpetrenko17Adrijanedskajda54erosenin111jirkov
  • super, tak ted se klidne moihu pripojit na IC, a písať si nekým kto je na skyblocku :D
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 24. May 2016

Přidávám jednoduchý příklad přepínání mezi server a global chatem:

• /ch <global/server>
      • přepínání mezi chatovacími kanály
        • global - píšete do global chatu
        • server - píšete do server chatu
    Pozn.: Orientovat se můžete podle toho, jestli Vám to napíše Now talking in "Global." nebo Now talking in "Server." :-)
    skajda54C00kieCzHunterz
  • Opravil a nastavil jsem propojovaci pluginy tak, ze je nyni mozne prenaset i barvy.
    Adam4CZ
  • Když jsme u tech příkladů chat nemusíte ani přepínat stačí před zprávu co chcete poslat globálně napsat 
    /ch g (text bez zavorky) 
    Dá se tak mluvit i na serverově diskuzi tak i na globalni současně :) Chat nám přece zpříjemňuje hru :) Navíc na něm obvykle někde je nějaký moderátor či hunterz jak jsme si sám už mnohokrát ověřil jeho boží oko je všude ;-)
    Adam4CZHunterz
  • Vidíš, to jsem ani já nevěděl. Nějak mě nenapadlo vůbec něco takového vyzkoušet :-)
  • Me taky ne:-D neustale jsem prepinala a kdyz jsem se zabrala do hry, vubec mi nedelalo problem misto na serveru odpovidat globalne :-D
  • NeumimToNeumimTo [Člen], [Troll]

"Opravil a nastavil jsem propojovaci pluginy tak, ze je nyni mozne prenaset i barvy."
    "Opravil a nastavil jsem propojovaci pluginy tak"
    "propojovaci pluginy"

Cos to zase vytahl :D. Ampq server 
    https://www.rabbitmq.com/ + jednoduchy producer/consummer.
  • Nejak mi unika smysl prispevku NT. Oprava pluginu byla na 4 radky. Nevidim jediny duvod proc pri oprave motoru bych mel namisto opravy jedne soucastky menit cely motor a jeste za uplne jiny nepasujici typ.
    ArusCZ
  • Neumimto je troll a každý to ví.
  • a aby neumrel hlady, tak jsem ho trosku nakrmil :-) Byla by tu bez nej nuda.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.