Minimapka a NEI (JEI) pro Minecraft 1.9

Protože se objevila Forge 1.9, hned spousta modderů aktualizovala své módy. Připravil jsem tedy do našeho instalátoru Core modpack, kde jsou dva užitečné módy - minimapka a dále JEI - Just Enough Items - náhrada NEI pro zobrazování receptů.

Díky Ridge a Riot_With_Error za pomoc při otestování nového instalátoru.

Nový instalátor naleznete na obvyklém místě v sekci Download.

Přejeme příjemnou zábavu!

Komentáře

• Suprovy až na ten JEI, je ohodne horší než NEI jak jej poznáme z verze 1.7.10
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 23. March 2016
    NEI jeho puvodni autor prestal vyvijet. Posledni hodne zabugovana verze vysla pro 1.8. Pro 1.8.9 a vyssi tento mod nikdo neprevzal a vyvoj nepokracuje. JEI jako nahrada je psany odzacatku. Nelze tedy srovnavat a jeste tak ostre kritizovat mod, ktery jiz nyni funguje jak ma a poskytuje predevsim zobrazovani receptu.
  • Dalsi podobnost muze byt s Reis Minimap a Xaeros Minimap. Reis Minimap puvodni autor naposledy aktualizoval pro verzi 1.6.4, pro verzi 1.7.10 vznikl neoficialni port. Pro verzi 1.8, 1.8.9, 1.9 doposud nic. Osobne jsem rad za to co je a protoze vim jak je narocne naprogramovat vlastni mod, nedovolil bych si tak ostre kritizovat cizi praci. Autor modu JEI si zaslouzi spise podekovani, ze behem kratke doby vytvoril mod, bez ktereho si nedokazu modovany Minecraft predstavit.
  • Souhlasím s huntem. Autoři modu si zaslouží poděkování. Bohužel , ale ani mapka ani JEI nedosahují kvalit NEI a Reis. U JEI mi vadí , že není přítomno tlačítko pro přímé vložení itemů z inventáře, jak tomu bylo u NEI, a ani nápověda co se tam má vkládat. Možná , že časem se doplní. U mapky zase nejsou MC hodiny ( aspoň sem je nikde v nastavení nenašel), což bohužel je také podstatné při hře. Ale uvidíme, je možné , že autoři tyhle nedostatky sami doplní.
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 26. March 2016
    Zde muzes hlasit bugy a davat navrhy na nove vlastnosti JEI. Staci se jen zaregistrovat na githubu. A pokud chces vylepseni Xaeros Minimap - komentovat muzes tady. Autori modu reaguji na hlaseni bugu a prani hracu. Kdyz jim ale nikdo nic nenahlasi, nemaji na co reagovat. Lide, kteri neumi anglicky muzou vyuzit napr. google translator. Docela obstojne uz dnes umi sestavit vety. Casto pomaha i vlozeni obrazku do githubu pokud se jedna o slozitejsi popis problemu a podobne. Osobne mam tu zkusenost, ze autor modu je velmi rad za nahlaseni jakehokoliv bugu, ci nametu na vylepseni a nekteri reaguji na bugreporty velmi rychle.
    ArusCZgorillaSanquira
  • gorillagorilla [Člen]
    upraveno 26. March 2016
    I Optifine už je dostupný v beta verzi. Jinak k tomu translatoru. Umí přeložit věty, ale mnohdy se mi stalo, že použil jiné slovo než by tam být mělo, a tak rozhodil celej smysl věty. Ale i tak.. i přes ten translator jsou moddeři schopni porozumět. 

Jinak další módy které stojí za zmínku jsou:

Light Level Overlay Reloaded - což je minimód, který po zmáčknutí předem definovaného tlačítka zobrazuje na zemi čísla udávající uroveň světla.

Chunk Edge Indicator - je minimod, který přidává starou známou funkci z MC 1.7.10 na ohraničení chunku.
  • no jo jako zaklad (recepty) poskytuje, a je mi jasný že za tak krátku dobu to nemôže byť dokonalé, tak snad v priebehu nasledujúcich týždňou až mesiacov vylepšia všetky nedostatky.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.