Úpravy na webu a fóru

HunterzHunterz [Admin]
upraveno 5. April 2016 v Novinky
Na webu i fóru byla přidána podpora multijazyčnosti, bude tedy možné postupně přeložit nejdůležitější součásti webu do angličtiny. Registrace serveru na dalších seznamech serverů přilákali několik nových hráčů ze zahraničí, tak ať se nezaleknou češtiny :-P

Dále byl na webu i fóru přidán https certifikát, takže je možno připojit se šifrovaně - v adresním řádku nahoře se vám poté objeví zelený zámeček - zabezpečené připojení.

ArusCZgorillaMlocik97
«1

Komentáře

• Mlocik97Mlocik97 [Člen]
    upraveno 9. April 2016
    všade to mám skutočne zelené, len v prípade hl. stránky ne, vid:
  • Tak zjisti podrobnosti proc ten tvuj chrome tvrdi to co tvrdi...
  • no.. Podobnej problem. Když dám refresh, na okamžik se mi zobrazí zelenej zámek a pak to zase zešediví.
    Permanentně zelené to mám jen na "forum.rebelgames.net"

Jo a v En verzi nefunguje banlist 404
  • a to mas firefox nebo chromej prohlizec? nebo jinej? banlist je jina kapitola :P
  • Hej.. kápl jsi na to..
    Liška s tím nemá problém. Toto už mě začíná štvát.. furt přehazovat prohlížeče.. Jednu dobu je google v pohodě a FF má problémy, a o rok později je to naopak.

• No ja mam edge z W10 , ale zamek tam není. Pritom třeba seznam ho tam ma a zobrazuje se.
  • gorillo, tak zjisti podrobnosti co se mu nelibi, ja chrome nikdy nepouzival, neznam ho
  • petr_tucky nevim, neznam a nepouzivam... kdyz dodas podrobnosti, co konkrtetn tomu prohlizeci vadi, treba ti dokazu pomoct
  • Tak hlavni stranka upravena, chromemu prohlizeci vadil odkaz na protokol teamspeaku...
  • gorillagorilla [Člen]
    upraveno 7. April 2016
    už se to srovnalo, zelené zámky už jsou všude - krom topiků s obrázky uloženými na nedůvěryhodných serverech.

Doslovně: You connection to forum.rebelgames.net is encrypted using a modern cipher suite. Futher, this page includes other resource which are not secure. These resources can be viewed by others while in transmit, and can be modified by an atacker to change the look of the page.

• jj ale s tim uz nic neudelam, to by museli byt vsechny obrazky z cizch webu take https...
  • No vypadá to , že edge je lepší než to chrome :DD. Jemu ten protokol nevadil. Sice jsou rozházený trochu odstavce ( rozestupy) a grafika ale jinak v pohodě :DD. Jinak zámek před adresou je šedý, ale to je v pořádku, teda pokud nemá rebelgames rozšířené ověřování. Esset mě hlasí ověření pravosti " Šedý zámek znamená, že je web zašifrovaný a ověřený. Zeleným zámkem pak Microsoft Edge indikuje větší pravděpodobnost, že jde o autentický web" takže na Edge z W10 je vše v pořádku.
  • oki, fajn, diky
    upraveno 7. April 2016
    jinak ešte dodám že podobne to bolo vtedy aj v prehliadači firefox.
  • Zjišťuji nedostatky na hlavní stránce RG. Po kliknutí na odkaz "ts3.rebelgames.net" pod názvem serveru, to přehodí na registraci. Přitom už registrovaný jsem a jsem i přihlášen. Jinak nápis "Pohodová komunita ....." je šedý a na pozadí obrázků moc čitelný není. Používám Edge z W10.
  • To tlacitko nerozlisuje jestli je nekdo registrovany nebo neni. Ten napis vidim v poradku v zelenomodre barve loga. Zda se ze tvuj prohlizec ma v cache nekterou z "pracovnich verzi" css stylu.
  • Jen dodam, ze neznam zpusob, jak by mela webova stranka poznat, ze nekdo, kdo zrovna prohlizi nas web, ma originalni Minecraft s nickem petr_tucky a jiz je davno schvaleny ve whitelistu apod. Nesmirujeme sve uzivatele jako to dela napriklad facebook...
  • Souhlas, ale pokud chci jít na TS přes hlavní stránku, proč mě to hodí na registraci? Trochu ujetý ne? Proste se budu po kliknutí na ten odkaz furt a furt a furt registrovat? Ten odkaz ma byt aby se připojil na TS ne na registraci, jinak je tam zcela zbytečný. Registrace ma vlastní odkaz.
    Jinak šedá barva byla nejen na mém prohlížeči :DD.
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 9. April 2016
    Odkaz na TS už nedělá to, co dělal - vyskočilo ti to okno pro připojení na TS. Vadilo to tomu protokolu HTTPS, tak jsme to dali pryč. Místo toho jsme tam zkoušeli hodit featuru, že po kliknutí ti to do clipboardu (CTRL+C) zkopíruje adresu TS, kterou potom můžeš do TSka vložit (CTRL+V). Očividně to bude ještě třeba doladit, aby to fungovalo dobře pro všechny prohlížeče, když s tím má Edge problém).
    Jinak ta šedá barva tam byla v průběhu testování, kdy jsme zkoušeli, která by tam mohla být, momentálně je tam ta modrozelená, kterou je i logo, tak nevím, proč to některé prohlížeče nechali na té staré, která v CSS byla předtím.
    upraveno 9. April 2016
    No tak ja mám v chrome v GS aj v FF zelenú ale v IE šedú. A taky je divné že písmena s mekčeňom niesú hrubé ako ostatné.
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 9. April 2016
    Tak, místo automatického kopírování jsem tam hodil vyskakovací okno, kde si adresu můžete zkopírovat, kdo je líný si ji opsat :p
    Dále jsem zjistil, jak opravit tu šedou barvu, stačí v nastavení prohlížeče smazat cache (pro Edge: Nastavení - Vymazat údaje o procházení - Soubory cookie a uložená data z webů) a poté aktualizovat stránku :-) Z nějakéhosi důvodu si to prostě prohlížeče uložily a nechtějí to aktualizovat, pokud se v CSS něco změní.
    Hunterz
    upraveno 9. April 2016
    Dále jsem zjistil, jak opravit tu šedou barvu, stačí v nastavení prohlížeče smazat cache (pro Edge: Nastavení - Vymazat údaje o procházení - Soubory cookie a uložená data z webů) a poté aktualizovat stránku 

tohle jsem skusil už dávno... u IE stale je len šedá
  • Tak pouzivej nejaky moderni prohlizec...
  • Tak zkus ještě smazat další věci ohledné prohlížení, ještě asi Data a soubory v mezipaměti třeba. Já promazal v Edge ty první 3 položky (historii, cookie a soubory v mezipaměti) a aktualizoval stránku a opravilo se to.
  • zelena naskočila po aktualizaci , otevreni nového prohlizece a uz jede.

• Hunte na co je mě prohlížeč  "moderní" když komukoli povolí připojení do bankovnictví, i když je to tam zakázané si hesla pamatovat? FF jsem zkusil jednou a zlaté IE.
  • Ted nevim jestli to s tim IE myslis ironicky :-) Proste kazdy at si pouziva co se mu libi.
  • SanquiraSanquira [Člen]
    upraveno 10. April 2016
    Bojím se, že to nebylo ironicky. A taky si myslím, že neumí prohlížeč správně nastavit.

A aby bylo v příspěvku taky něco konstruktivního. Obnovení stránky se znovustažením veškerého obsahu se dělá tuším Ctrl+F5.
  • no sanquira IE je super. A nastaveno to bylo dobře neboj. Akorát to nejak nechtělo poslouchat. Ale je to uz cca 8 let. Jinak je to uplne jak rikša, když neumis nastavit IE tak ti nejede, proto sahnes na podradny programek. :DD
  • Ten pocit, když "podřadný program" dělá věci lépe, rychleji a efektivněji. :D

Víš, myslím, že tohle je zásadní problém cizokrajné pracovní síly. Domácí ti bude krandat, vyhýbat se práci a když už ho nějakou práci donutíš udělat, pracuje pomalu a neefektivně ti využije zdroje. Takže najmeš ukrajince, co maká skoro zadarmo, nekecá a dělá s tím co má stejně, nebo víc kvalitně.

BTW vystřídal jsem 4 prohlížeče: IE, Operu, Chrome a FF. Z nějakého důvodu jsem musel mít pocit, že mi ten prohlížeč nevyhovuje a rozhodně to nebylo jeho neznalostí.
    TheSprtCZArusCZ
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.