Mojang a EULA - jde do tuhého

HunterzHunterz [Admin]
upraveno 16. May 2016 v Novinky
Začla další kapitola Mojang a vynucování dodržování EULA. Do Minecraftu 1.9.3 se dostala nová vlastnost - možnost zablokování připojení na server. Tato vlastnost je v klientu a podle všeho se jedná o pomůcku, jak zabránit hráčům, připojit se na server, který se dostane na tzv. blacklist. Nyní je na blacklistu již několik serverů z důvodu porušování EULA.

Osobně se nedivím Mojangu, že se jim nelíbí, že si spousta chytráků udělala byznys na jejich značce a nehorázně se na provozování serveru (většinou pay2win - zaplať a vyhraj) obohacují. Bohužel to postihne i servery, které se bez dotací na provoz neobejdou. Existuje mnoho světlých vyjímek, které nejsou pay2win, ale přesto je třeba aby hráčům nabídli nějakou odměnu, když přispěli na provoz serveru.

Myslím, že by se měl Mojang nejdříve zaměřit na skutečné pay2win servery a ještě lépe pokud to jsou cracked servery v offline módu. Uvidíme jak se to dál vyvine a co bude následovat. Celkem mě zajímá, kdy přijde mail od Mojangu nekterému z českých pay2win warez serverů :-)

Update: vzhledem k přesunu blacklistovací kontroly do knihovny Netty (potřebná k běhu) blacklist funguje i ve staších klientech, včetně forge. Takže to Mojang myslí skutečně vážně.

Zdroje informací:

https://www.spigotmc.org/threads/collective-response-to-mojang-blacklists.144023/

http://gearcraft.us/everything-we-know-about-mojangs-server-blacklist-for-minecraft-1-9-3/

http://arkhamnetwork.org/community/threads/mojangs-blacklist-explained-from-a-reverse-engineers-standpoint.49416/

http://guildcraft.org/threads/mojang-eula-enforcement.19398/page-2


https://enderplay.com/2016/05/01/lets-talk-eula-mojang-has-officially-blacklisted-their-first-modded-server/

https://help.mojang.com/customer/portal/articles/1647288-servers-that-violate-commercial-use-guidelines

https://blocklist.tcpr.ca/

Mlocik97

Komentáře

 • Předvčerem předělaly minecraft.net tak asi přijde další kolo prosazování jejich serverů.
  Mlocik97
 • náhodou mne sa nový minecraft.net hodne páči.
 • Mě ne.
  jirkov
 • Ten starsi design webu vystihoval, ze se jedna o indie hru. Ted je takovej komercni hnus.
 • Jako jo, dizajnovo to fakt vystihovalo líp tú indiu hru, ale jako celková prehlednosť atd je podle mne lepší, typicky dôležité prvky už niesú tak "skryté" a tie menej potrebné zas naopak.
  Petr_tucky
 • No pokud bude Mojang dál takhle pokračovat tak se spíše urychlý vývoj minetestu. Ostatně nejde MC už nahradit minetestem? Jak je daleko jeho vývoj? Mojang si neuvědomuje, že samotnýmu se hrát nechce. Je fakt, že by se na jejich hře neměli pakovat ostatní. Spíše udělat nějaký kompromis, pokud by Mojang souhlasil.
  Mlocik97
 • Nemyslim si, ze to bude mit vliv na vyvoj Minetestu. Myslim, ze touto hrubou silou se zbavime mnoha pay2win serveru, ktere si z Minecraftu a jeho hracu udelali dojnou kravu. Netroufam si ale odhadovat jak to dopadne.
  Mlocik97
 • hmm, jj Mojang, kdo ví co ještě nevymysli v Eula :D
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.