Gregtech 6 [1.7.10] server anketa

GregTech 6 je pry hodne zajimavy a jiny. Byl vubec zajem o tento typ serveru?
Illidmangorilla
GT6
  1. GregTech 6 server28 hlasů
    1. by me zaujal
      75.00%
    2. me nezajima
        3.57%
    3. nemam rad/a
      21.43%
«1

Komentáře

• IllidmanIllidman [Člen]
    upraveno 1. December 2016
    Neviem ako ostatní ... ale ja by som bol rád ... doteraz spomínam ako rád som hral na modpacku na verzii 1.6.4 kde som mal s Vesskom a Lancellotom plne zautomatizovaný dom ... vždy bolo čo robiť a keď si niečo dosiahol hnalo ťa to ďalej a ďalej ... :) a pokiaľ by to bolo možné do prípadného modpacku by som navrhol 
    Applied Energetics- prevažne kvôli storage systému, autocraftingu (ktorý je v gregtechu skôr nevyhnutný) a dokonalej automatizácii akýchkoľvek ICčkových /GregTechových strojov :) 
    Advanced Solar Panels- jednoznačne parádna vec ku gregtechu a tak podobne ... bez tohoto módu si gregtech neviem ani predstaviť :)
    Optifine- pre jedincov s menej výkonným kompom ako som napr ja a aby som ho nemusel ja doplňovať manuálne (som neschopný :D)
    MiniMap- akákoľvek :)
    Minefactory- jednoznačná voľba na farmy :) 
     ,následne by to tam asi chcelo nejaký mod na Chisel ... samozrejme kvôli staviteľským účelom ... :) to je asi tak všetko čo by som dokázal navrhnúť ... ale úrčite sú tu na tieto veci väčší experti ako ja a dúfam že ma doplnia :D a áno skoro by som zabudol na Iron Chest
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    Na trubky a další vyžití klidně Mekanism, na 1.7.10 není tak zabugovaný, takže by se dal použít :-) A nahradil by ty chybějící trubky a hlavně má Universal kabely, takže se dokáže propojovat (hlavně kvůli energii) skrz mody.
    A na další vyžití klidně i Thermal Expansion, pokud by byl zájem.
  • Co jsem gregtech zkoušel tak tohle vše má, až na ty automatické farmy. Jen to není tak jednoduché na výrobu jako u těchto profláklých módů. A dva komentáře výše jen ukazují, že si to lidé bez nich neumí vůbec představit. Pokud by se na server s gregtechem 6 přidal nějaký další technický mód, zničil by kompletně balanc gregtechu, jelikož by lidé používali jen itemy z onoho módu namísto gregtechových a tak si i usnadnili práci a myšlení. A když se tam přidá takováhle kupa módů tak už gregtech zkrátka nebude třeba a nikdo se s ním nebude ani zaobírat.
    HunterzIllidmanjdanekeu
  • IllidmanIllidman [Člen]
    petrenko17 ... nesouhlasím, neviem či si hral vyššie spomenutú verziu 1.6.4 ale bolo to perfektne vybalancované ... a neide o to že si to ľudia chcú uľahčiť ... ide skôr o to že ľudí bavia aj tie ostatné módy,,, napr ako mňa nehorázne baví applied energetics ... áno možno sa mýlim aj ja nakoľko neviem ako presne vyzerá ten gregtech 6 ... ale keď je to podobné tomu čo si pamätám z vyššie spomenutej verziet... tak to bude perfektne vybalancované a zaujímavo hrateľné iba s tými dodatkovými módmi ... svedčí o tom podľa mňa aj to koľku ľudí v tej dobre na servery hralo .. a hlavne to že tam boli 24/7 ... osobne som zažil že boli 3 hodiny ráno a boli sme tam 15-i :) ale tak ako vravím ... možno sa mýlim ja a ten gregtech je teraz už iný ... naviac si treba uvedomiť že 100 ľúdí= 100 chutí :) naviac z vlastnej skúsenosti viem že keď je tam len jeden mód ktorý je majoritným základom ... nech je sebevíc velký a obsáhlí ... tak časom prestane baviť :)
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 2. December 2016
    Ale gregtech 6 o kterem je tato anketa je neco uplne jineho. Muzes si ho nainstalovat a ozkouset, abys prave vedel jak vypada. Petrenko a treba hlavne gorilla to zkousel - gorilla to navic i aktivne hral, ten by k tomu asi rekl nejfundovanejsi informace.
    Illidman
  • Musím souhlasit s tím, co psal Illidman. Ano, gregtech 6 asi má dost věcí nových (nestudoval jsem ho do podrobna), tak by některé módy dokázal nahradit, ale bohužel pokud se na server dá jen on, tak to většinu lidí může časem celkem omrzet po nějaké době, včetně mě.
    Jde to vidět na mém srovnání IC-1.7.10 a nynějšího IC-1.10.2, ve kterém je základem (pro mě již ohrané a nezábavné) IC, a i když se snažím hrát a více prozkoumávat nové EnderIO, tak pořád se bez IC v některých věcech prostě nejde obejít. Kdežto na 1.7.10 přibyl nově v té době Mekanism a další zajímavé módy, které by mě bavily i do teď a občas tam stejně chodím. A hráč si tak mohl na tom serveru vybrat, kterým módem začne, který ho nejvíce zaujme a třeba po čase se dostane k nějakému jinému.
    Chápu, že některé módy můžou rozbalancovat hru a GT by tam byl poté na nic. Ale právě proto by bylo třeba promyslet, které by to třeba neudělaly. Neříkám, že by měl být nový server s GT plný přeplácaných módů, ale rozhodně by to neměl být IMHO čistě GT.
    Illidmanjdanekeu
  • gorillagorilla [Člen]
    upraveno 2. December 2016
    Gregtech má zásadní nevýhodu - a to je ta, že změna obtížnosti nebyla dynamická. A mnoho hráčů to znechutilo, když najednou museli shánět materiál na třeba obyčejný generátor i 2 dny. Když se řekne Gregtech, mnohým se zježí vlasy hrůzou a nejsou ochotni to už ani jednou zkusit. 

Gregtech 6 se furt vyvíjí, ale i tak jsou zde měsíce hratelnosti. Největší novinkou oproti GT5 je slévání a odlévání. Můžete posbírat šroubky, piliny, tyče - prostě různé zbytky, naházet to do kelímku, roztavit a odlít něco jiného. Většina věcí a strojů, které už neupotřebíme můžeme takto recyklovat. V kelímku (Crucible) můžeme vyrábět i slitiny jako steel velmi jednoduše a není na to třeba mít BF. Je zde mnoho různých vychytávek, které hru oproti GT5 rozhodně zpříjemňují. Sekery mají v sobě zabudovaný "tree capitator" ale hodně odlehčený (kácí jen navazující dřevo y++). Nástroje při rozbití vrací část materiálu, z kterého byli vyrobeny. Suroviny se generují i v písku a štěrku, takže když jdete po poušti, můžete najít většinu surovin potřebných na dobu bronzovou (uhlí, měď, cín). Také se generují základny, které se dají vyrabovat a nejsou zrovna chudé. I v automatizaci nastal pokrok - Trubky na kapaliny a předměty, nádrže na kapaliny, objemné bedny, všechny stroje mají zabudovaný podavač a výpusť. Sada lagless hopperů, kterým se dá nastavit kolik kusů mají pouštět, Dust funnel(něco jako hopper, ale na dusty). Dále zde máme Automatické "crafťáky" nebo levnější project table. A také filtry na kapaliny a předměty. Solární panel tam je také a dává 8EU day 4EU night/rain 0EU rain in night. Systém replikátoru je jiný. Každý elementární materiál může být rozerván na protony a neutrony a poskládán na něco jiného. Takže když máte hromadu kyslíku, můžete ho takto přetvořit třeba na Iridium, Lithium, Chrom a vice versa.

Abych GT jen nevyzdvihoval, je zde samozdřejmě mnoho nepříjemností, které opravdu odrazují hrát tento mód. Charcoal nevypálíte v peci, musíte mít coke oven, což sežere hromadu jílu a proces trvá opravdu hodně dlouho. Stejně i železo nevypálíte v peci - musíte mít crucible. Přibylo více technologie zpracování surovin, více strojů, komplexnějši recepty (vice craftění), Plno nových nástrojů nezbytných na craftění, které zabírají místo. I blbé zapálení ohniště pod Crucible je výzva. Protože na výrobu Flint&Steel je třeba železo nebo steel, a ten nezískáte bez Crucible. Tak musíte nasekat trávu, usušit, vzít 2 klacky a oheň rozdělávat jako křováci. Atd Atd.. Ale to k tomu prostě patří.

Stránky GT6 jsou zde. Kdo by měl zájem dozvědět se něco více.

Módy jako TE/BC a Iron chest již nejsou třeba. AE - Na automatizaci není třeba - možná kvůli skladišti, ale občas se stalo, že se tu a tam někomu vymazal disk - moc bych ho tam necpal, ale každý by měl přeci volbu, zda-li si to chce ulehčit či ne. MFR - eh  no. Nevím, jestli jsou tam nějaké bugy nebo né, ale vesměs každý to používal jen na tree farmu - ale jelikož už nejde vypálit dřevo v obyčejné peci.. ghe.. Mám takovej pocit, že ti co volají po MFR by odešli ze serveru mezi prvníma.(recepty z MFR jsou myslim gregorizované). Advanced SP no comment.
    Adam4CZHunterzIllidmanpetrenko17
  • jdanekeujdanekeu [Člen]
    upraveno 3. December 2016
    Konečně někdo kdo řekl jak se věci mají a neidealizuje to. A když vezmeme v potaz kolik lidí hraje IC 1.10.2 má cenu to spouštět pro 2 lidí?

A jak je to gorillo s generováním ore? Stále to je tak, že se toulas po celé mapě aby jsi našel žílu mědi? Víš co myslím?
    Hunterz
  • Poprave to clusterovani surovin mi docela vyhovovalo (jak jsem na to ze zacatku nadaval). Clovek nasel zilu, pustil na ni robota a sel delat neco jineho. Robot ji vyklidil a bylo surovin zase na nejakou dobu.
    Hunterz
  • No prave, kazdemu se libi neco jineho. Je dost tezke najit takovou kombinaci, ktera by vyhovovala vetsine.
  • Upřímě naposledy jsem hrál Gregtech na verzi 1.6.4 (teda myslím) a upřímně ze začátku mi to rvalo vlasy ale poté krása člověk se nesmí bát zkusit nové věci a už jen ta sranda když koukáte a chat je přeplněn věcma jako "mě to nebaví, Seru na to, Je to moc těžké". já osobně bych GT6 přivítal s otevřenou náručí :D (a nějakej pc mod by k tomu neuškodil  :D )
    Jirkatix
  • Ve složení modpacku mám jasno - smázl jsem skoro všechno - zanechám MFR, OC, AE2. I nastavení je takřka doladěné (vyšší spawn rate,ale zato menší objem surovin) - to aby se dalo najít na menším prostoru více různorodých surovin. Také zde na doporučení Hunterze přibyl mód na lepší generování krajiny. No, ale furt mi chybí nějaká ta motivace, přecijenom - spouštět server pro 3 lidi je tak trochu zbytečné. Nejde o to poskládat modpack a spustit - jde o to, že se musí připravit spawn, kde budou NPC obchody, ukázky zapojení, různé návody a rady - a to je teprve ten hlavní časožrout. Navíc až se to spustí, znamená to pro mě býti přítomen na serveru, abych mohl poradit nebo pomoct přímo ve hře. 

Takže pokud chcete hrát tento modpack na serveru, prosím o to, aby jste své kamarády nasměrovali na tuto anketu. Až bude hlasovat aspoň 50 lidí a z toho aspoň 50% zaujatých - budu pokračovat v přípravách mnohem intenzivněji - do té doby budu pokračovat také, ale jen pokud se budu opravdu nudit.
    Hunterz
  • gorillo, neměl by jsi někdy čas zasvětit mě do mašinologie gregtechu? Třeba by jsi potom na to nemusel být sám.
  • Ale toto se nedá vysvětlit na jedno posezení. To tak akorát vysvětlím základy odlévání. Nicméně jedna fakt užitečná rada - F3+H zapne Adv tooltip. Zobrazí se teplota tání a varu jednotlivých materiálů a take jejich hustota. (ano pokud chcete roztavit kov, musíte odhadnout(vypočitat) počet kusů uhlí). Jinak se vám při přesažení teploty varu změní kovárna na jednu velkou hořící místnost. Ale to se dá ohlídat pomocí teploměru a pístu, který nasune blok před kamna a tím udusí oheň. Prostě komplikované.
  • To zní tak dobře, že to ani nemůže být pravda. Jak je na tom interakce GT a AE? Umožňuje GT pořád ten svůj styl automatizace? Skoro mám chuť si ho vyzkoušet, ale teď mám bohužel moc jiných projektů.
  • Ja myslim ze bys ho nemel odmitat. Pokud bude mit snahu, urcite ti dokaze pomoct. A urcite nikdo nechce abys to vysvetlil na jedno posezeni.
  • To jsem ani nečekal.
  • kruciš jen koukám otom odlévání a už jsi ho jdu stáhnout :D

• Po zběžném kurzu pro začátečníky mohu dosvědčit, že gregtech bude opravdu na dlouho. Nicméně, pokud bude dost surovin není to až zas takový grindfest. Jen možná bude problém, že gregtech není blbůvzdorný nebo spíše jeho stroje a mašiny. A tak se dá očekávat spoustu počátečního hněvu nad roztaveným cruciblem, odpáleným boilerem, spotřebou strojů nebo nad efektivitou přeměny páry na energii.
    Oproti prvotním dílům, s kterými mám větší zkušenosti než s GT5, se u GT6 projevilo neco čemu se říká immersion. Jeden blok umí více věcí nebo na více věcí může být použit. Nejlepším příkladem je crucible, uklohníte v něm skoro všechno. Jen na vyšší materiály budete potřebovat pec.
  • Přípravy jdou pomalu, zatím je postavena jen část skromného spawnu. Nejvíce času spolykají NPC, jelikož přes ně gorila píše návod pro nové hráče. Momentálně obsahují akorát přípravu základních nástrojů. Uvidím jak bude mít gorila čas.
  • Zdravím , šel by teoreticky přidat mod Forestry? i s add-onem jako jsem extra bees (nebo jak se ten Add-on) jmenuje , kdyby to teoreticky přidat šlo , tak bych uvítal i Energy Bridges (Pokud je na tuhle verzi) :)
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 1. February 2017
    Kdyz si prectu jeden z predchozich komentaru gorilly - ma v modpacku jasno. Pokud uz ted doladuje detaily, predpokladam, ze nebude venovat dalsi cas a usili pri sladovani s dalsimi mody a tim odsouvat datum otevreni.
  • Je už tam minefactory reloaded, sice používá RF (to je to co se musí doladit), ale umí to samé co forestry navíc ten mód byl již gregorizován (ano to už je samostatný pojem) Sice se recepty moc nemění ale základní surovina, plast, se dělá trochu reálnějším a zdlouhavějším procesem.
  • Gorilo, jak tu budeš? Budeš mít teď někdy čas?
  • Mám úmrtí v rodině, takže poslední dobou mám trochu jinší zájmy.. ale už bude po všem.... a tak se k tomu zase vrátím.
    Kdyžtak v sobotu. se zastavím na TS..
  • Tak nějak nevím, o čem dál psát.. Formou NPC jsem vytvořil malý návod na "spawnu" jak získat Bronz a OCEL(steel), což je stěžejní surovina v GT6. Pokud si hráč vyzkouší získat steel v GT6, pochopí tím i princip celého módu. A pokud mu bůh nadělil dost důvtipu, další pokrok by měl zvládnout bez obtíží. Trochu by mi bodl tester, který by si bez OP zkusil ten začátek a případné hlavolamy bych rád osvětlil..  Jelikož jsem příznivcem tohoto módu od prvopočátku, jsou pro mne některé věci samozřejmostí, ale pro jiné by to mohla býti překážka.. V tomto bodu trochu ztrácím objektivitu..

Takže kdo by to chtěl zkusit? Ale předem říkám, není to jednoduché, ale jde to...
  • Zkusím to, jen ještě dopředu nevím, jestli nepřijde zas nějaká školní pohroma.
  • Zkusím to, jen nevím, jestli na to budu mít dostatek trpělivosti. BTW, linux installer crashuje při vytváření ´launcher_profiles.json´, opravitelné přidáním ´data["profiles"]={}´ za řádek 240 (před volání funkce addProfiles(data))
  • omlouvam se za kriseni stareho topicu ale na dotaz gregtech 6 server mi na google byl ukazan tento topic, chtel bych se zeptat jak to dopadlo ?
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 24. June 2017
    Ahoj, delsi dobu se to testovalo, je to temer pred dokoncenim, ale z nedostatku casu to zatim dokoncene zcela neni. Vic by asi rekl sam Gorilla ci petrenko17, ktery se aktivne ucastnil.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.