Nový SkyBlock - hlasování, diskuze

Adam4CZAdam4CZ [Admin]
upraveno 22. January 2017 v Novinky
Jelikož od poslední velké aktualizace SkyBlock serveru uběhlo již celkem dlouho (https://forum.rebelgames.net/discussion/128/velky-update-skyblock-serveru) a vyšly i nové verze Minecraftu, rozhodl jsem se prozkoumat nové verze skyblock pluginu a zjistit novinky, které tyto verze přinášejí. A mohu vám říct, je toho mnoho!

Napadlo mě tedy, že by mohla být připravena nová verze, která by tyto novinky obsahovala. Změny by se týkaly v podstatě všeho.
Abych vás na tuto novou verzi nadchl, uvedu pár hlavních změn, ke kterým by došlo:
  • Upravené schématiky hlavních ostrovů (možná více ostrůvků v rámci schématiku?)
  • NETHER - ano, nová verze by mohla obsahovat i své vlastní ostrovy v netheru! (bohužel hlavně z tohoto důvodu by musel být wipe mapy)
  • Upravené a nové challenge (trochu pozměněné challenge menu)
  • Úprava obchodníků na spawnu (z důvodu více možností, jak získávat různé bloky/itemy a úprav challenges)
  • a další...
Hlavní změnou by tedy byla možnost dostat se do netheru (klasicky přes portál). V netheru by měl každý svůj pozemek, podobně jako v normálním světě. Další zajímavostí je to, že těžením určitých bloků právě v netheru, je možnost získat další bloky (určitá šance). Tato změna by si žádala wipe mapy a také změnu ostrovů v normálním světě (trochu zvětšený pozemek a pozemky mezi sebou bez mezer)

Samozřejmně by se všechno muselo promyslet, otestovat a připravit, což by chvíli trvalo. Ale pokud by byl zájem, rozhodně by mě to motivovalo se tomu věnovat víc. Kdyby někdo chtěl pomoct s přípravami, můžete napsat, uvítám pomoc :-)

Vyjádřete se prosím v anketě, zda-li byste stáli o novou verzi. Do komentářů napište i váš názor, vaše názory/nápady na tento update.
HunterzC00kieCzArusCZSh4derovcafr1gidi68dzonCZRadulinekCZChlachta
Nový SkyBlock
  1. Nová verze SkyBlocku by mě...20 hlasů
    1. rozhodně zajímala, rád/a bych ji hrál/a
      65.00%
    2. zajímala, podíval/a bych se
      20.00%
    3. nezajímala, nehrál/a bych ji (nechci wipe)
        0.00%
    4. vůbec nezajímala, nehraji SkyBlock
      15.00%

Komentáře

• Rozhodně dobrý nápad znovu oživit skyblock, naposled co jsem ho hrál už uplynula nějaká ta doba a rád bych si ho znovu zahrál :) A s tím Netherem je to určitě dobrý nápad, krásně by to skyblock oživilo, např. možnost farmy na zlato z pigmanů apod. 
    Adam4CZ
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 28. February 2017
    Přípravy nové verze pokročily.
    Upravil jsem schematiky ostrovů, pravděpodobně jsou v konečné verzi a máte se na co těšit! :-)
    Dále jsem se i pustil na úpravu challenge menu, opravil chyby způsobené změnami při přechodech na nové verze (přecijen byl aktuální SB spustěn už před více než rokem a 4 měsíci), dále jsem poupravil menu - změnil strukturu jednotlivých úkolů, a také jsem některé úkoly přidal. Ale teď bych chtěl požádat i vás, ať se můžete do spuštění nové verze zapojit a přispět například nápadem na další úkoly. Založil jsem proto formulář, kde můžete své nápady psát a přispět tím k rozvoji nové verze. Já je potom zhodnotím a některé vhodné i přidám :-)
    Formulář: https://goo.gl/forms/jSEvVLS6gKxS9fvu1

Toť z testování zatím vše :-)

PS: Kdyby se někdo chtěl do testování zapojit přímo, může mi napsat PM zprávu tady na fóru popřípadě mě kontaktovat na TS či ve hře, když mě potkáte :-)
    Hunterz
  • Super! Se mnou jako vždy můžeš počítat, pokud budeš chtít s něčím pomoci.. :D
    Adam4CZ
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 19. March 2017
    Příprava se opět posunula o kus dál! :-)
    Momentálně jsme v takové fázi, že úkoly (challenge) jsou otestované (děkuji Batgirl za pomoc :-) ), schematiky ostrovů jsou hotové a nether je také funkční. Pouze u úkolů mají vývojáři pluginu nahlášený jeden bug, který je potřeba opravit (fix by měl vyjít v příští verzi). :-)
    Dále mě při testování úkolů napadl takový bláznivý nápad - vytvořit pro skyblock i END. A tak se také stalo. Za splení určitých úkolů postupně dostanete bloky pro stavbu svého vlastního ender portálu (End Portal Frame). Tento svět bude (narozdíl od Netheru, který je změněný) úplně stejný jako v klasické vanille, takže si zde můžete přijít zabojovat s drakem, porazit jej a dostat se tak i do End Cities, kde získáte další zajímavé věci jako jsou shulker shells na výrobu shulker chest, křídla (elytra), dračí hlavu a další! S tím jsem také spojil vytvoření nové skupiny úkolů, které budou zaměřené na věci z Endu (podobně jako úkoly pro Nether).
    A ještě takovou malou třešničkou, co mě napadla - v nové verzi budete mít k dispozici také SCOREBOARD, kde se budou zobrazovat drobné, ale užitečné, informace o vašem ostrově :-) Děkuji Hunterzovi za pomoc :-)

Poté zbývá už jen doladit pár drobností a bude server se bude moct spustit pro veřejnost :-)
    HunterzC00kieCzSanquiraTheError008
  • Ahoj, asi už píšu poměrně pozdě ale nějak jsem tu teďka nějaký ten čas nebyl :D Tak kdyby si ještě s něčím potřeboval pomoct či něco testovat atd.. Tak mě najdeš na TS. 
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 9. April 2017
    Čau, jo, díky, ozvu se ti, až budu potřebovat :D
    Momentálně je to v takové fázi, že nemám co testovat. Autoři stále nevydali tu novou opravenou verzi toho celkem závažného bugu, nějak neodpovídají i na ostatní věci, co tam mají, takže nevím, za jak dlouho to může být.
    Navíc já mám teď maturity (nejbližší už toto úterý), takže to bude s časem trochu komplikovanější, ale třeba si i najdu čas a hlavně doufám, že už konečně opraví ten bug.
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 9. April 2017
    Preju at ti zkousky dopadnou co nejlip!
    Adam4CZ
  • Pred par dny rollbacknuli ty challenge na prechozi verzi. Na testaku to mas nasazene a pripravene.
    Adam4CZ
  • Jeee, no hurá. Že jim to ale trvalo, celé dva měsíce. No, příští týden mám poslední část matury, takže se na to potom mrknu :-) Díky :-)
  • Jasny, super a at mas co nejlepsi znamky :)
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 24. May 2017
    Update 240517 Pre-release version
    Nová verze se blíží!
    Autoři SkyBlock pluginu před dvěmy týdny opravili zásadní chybu, která bránila v dalším pokračování testingu, takže od té doby jsem se do toho zase pustil. Ke spuštění chybí už jen velmi málo.
    Jedna věc, na které jsme se s Hunterzem shodli je, že novou verzi spustíme rovnou i na nové verzi Minecraftu, která se také blíží, kterou je nadcházející 1.12 . V této verzi není až tolik zásadních nových věcí, kvůli kterým by bylo třeba překopávat challenge nebo cokoliv jiného, ale má zase mnoho zajímavých věcí, kterých by byla škoda nevyužít :-)

PS: pro představu vypadá můj ostrov při testování asi takto:
    image
  • TheError008TheError008 [Člen]
    upraveno 28. May 2017
    Po včerejším testování zákaldních pluginů už se lze teleportovat na hráče, i na jejich ostrovy,  i základní příkazy jako jsou /spawn a podobně fungují , zatím sice nelze měnit biome na ostrově  , ale to se brzy taky dořeší. :-)
    -TheError007
    Adam4CZ
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.