Příprava na upgrade serveru IC2 (1.10.2) na 1.11.2 nebo 1.12

HunterzHunterz [Admin]
upraveno 16. July 2017 v Minecraft
Vzhledem k tom, že pro aktuální modpack již existují prakticky všechny módy pro verzi 1.11.2, jsem plánoval přechod na vyšší verzi bez wipe mapy. Dnes jsem ale po hlubším průzkumu dospěl k názoru, že to nepůjde. Hlavním důvodem je to, že od verze 1.11.2 forge povoluje modid jen malými písmeny, a v našem modpacku je několik módů, které tuto konvenci doporučovanou již v dřívějších verzích porušuje. Jmenovitě je to IC2, OpenComputers, StorageDrawers a BiblioCraft. Nejspíš by to nějakým způsobem šlo překonvertovat, ale bylo by to celkem pracné a výsledek by byl nejistý.

Takže to bohužel vypadá tak, že wipe bude muset přijít. Nový začátek jako vždy ale také otevírá prostor pro Vaše návrhy. Takže sem s nimi :-)

Verze
  1. Jakou verzi?12 hlasů
    1. 1.11.2
        0.00%
    2. 1.12
      100.00%
«13

Komentáře

• Pridas tam aj mod mekanism? Hodilo by sa to tam lebo jediny mozny sposob ako prepravovat itemy je cez hopper. 
  • Ano o mekanismu uvazuji, osvedcil se na 1.7.10 a nebyli s nim zadne vyrazne problemy.
    Adam4CZbelusek
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 2. July 2017
    Jo, mekanism bude super. Na nových verzích má hodně novinek (které jsou vlastně od updatu už na 1.7.10) a jeho autor je přívětivý a nahlášené chyby přes GitHub často opravuje i velmi rychle. :-bd
    Hunterz
  • Pridan Immersive Engineering.
  • DzerakinoDzerakino [Člen]
    upraveno 5. July 2017
    Pri tom Immpresive Engineering bude problem s tym ze tie blocky bude moznost vziat z pasu a bude tam moznost greefovania.  Pričom ked bude tych pasov viacej tak mam obavu ze sa bude lagovat cely server. Radsej by som tam dal ten mekanism.
    Hunterz
  • V claimu imho jako vychozi nejde nic sebrat, pokud to majitel nenastavi. Bude ale otestovano, dik za upozorneni.
  • Mohol by si pridat aj minimapu? lebo na aktualnej verzi mi neisla alebo bola zabugovana.
  • Jj minimapu pridam tu jako je na edenu, vypda fajne a funguje take bezvadne.
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 16. July 2017
    Napadlo me verzi 1.11.2 preskocit a rovnou server akualizovat na 1.12. Mohlo by se jednat o velmi stihly (tim padem i mene narocnejsi na vykon) modpack, kde by pater tvoril Immersive engineering a IC2. Do Immersivu je i pekne vypadajici mod pridavajici tezbu a zpracovani ropy.

image

Vetsina autoru modu jiz 1.11.2 postupne opousti a soustreduji svuj vyvoj prave na verzi 1.12.

Co si o tom myslite Vy?
    petrenko17AdrijanedSanquiraSteve555
  • Jaká verze bude teda v testu ?

• Co jsem se tak na rychlo díval, tak některé stávající módy ještě nejsou aktualizované na nejnovější 1.12 verzi. Jinak jsem pro, ale ještě bych vyčkal než budou některé aktualizované. Jde mi hlavně o Tinker's Construct, Advanced Generators a Chisel & Bits. Chisel jsem si zrovna dneska velmi oblíbil, takže bez něj by to nebylo ono :-bd
    Hunterz
  • Jsem také pro chvíli vyčkat, než jich bude o něco víc, přecijen to má být technický server, tak by tam jeden úplně nový a jeden už ohraný bylo vážně málo. TConstruct, AdvGen a Mekanism by se určitě hodili :-)
    Hunterz
  • Podle rychlosti jakou se objevuji mody pro 1.12 si myslim, ze vyse jmenovane se brzo objevi. Testovat zatim muzeme i bez nich a postupne je na testak pridame.
    Adam4CZ
  • Na kdy se tedy (orientačně) plánuje nový IC2? A plánujete i GregTech?
    Jinak to vypadá velice slibně!
  • O datumu je predcasne spekulovat. Kdyz si prectes prispevky vyse, zjistis, ze jeste zdaleka vsechny mody pro verzi 1.12 nejsou k dispozici. Gregtech zamrzl na verzi 1.7.10, dale rozebirat netreba.
  • Tconstruct prave vydal prvni verzi pro 1.12. Advanced generators neni videt v gitu zadna aktivita, Mekanism take nic moc. Opencomputers taktez.
    Adam4CZ
  • Dle komenářů zde autor Mekanismu na nové verzi pracuje, tak snad to nebude moc dlouho :-)
  • Trpelivost prinasi ruze :-)
  • Jsou prazdniny a rada autoru modu si take rada dopreje dovolenou a odpocinek :)
  • Pro priznivce Minefactory existuje mod Industrial Foregoing.
    Adam4CZ
  • OpenComputers uz je pro 1.12 temer hotov. Na prvni pohled chybi textury/modely itemu.
    ChlachtaAdam4CZ
  • Chisel&Bits uz je take dostupny, taktez i CustomNPC a Tinkers Construct.
  • Myslím že by bylo zajímavé zkusit forestry, případně nějaké addony. Co se přešlo jednotně na RF, tak jsou staré buildcraft módy kompatibilní s těmi nově vznikajícími. Ale zatím je jen na verzi 1.11.2, nicméně vývojáři aktivní jsou.
    Forestry má defaulně možnost šlechtění včel a stromů, addony to rozšiřují ještě dál (květiny, zvířata, více včel a stromů)
    NalasecekHunterzAdam4CZ
  • To šlechtění je celkem fajn věc, a dá se tím na dost dlouhou dobu zabavit :)
  • Mekanism uz ma aktivitu v 1.12 vetvi, mod uz lze zkompilovat a testovat. Cerneho Petra zatim vyfasoval OpenComputers, ale i v jeho gitu je jiz aktivita v 1.12 vetvi.
    Adam4CZ
  • Vysly prvni verze modu Advanced Generators a Pressure Pipes pro 1.12.
    Adam4CZ
  • Mekanism je jiz pro verzi 1.12.
    Adam4CZ
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 11. August 2017
    1.12 mody funguji az na par vyjimek i v 1.12.1 a to jak v klientu tak i na serveru.
    Adam4CZ
  • NeumimToNeumimTo [Člen], [Troll]
    Byla by moznost vygenerovat mapu pres RTG?
    RTG na 1.12 asi jeste neni, ale bylo by mozne vygenerovat mapu na 1.10?
  • RTG je zabugovane a se sponge zlobi pokryti biomu (decorations). viz bug #1596
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.