Optimalizace - mód Foamfix

Pokud máte slabší počítač, mohl by vám pomoct mód Foamfix - ten dělá určité optimalizace v Minecraftu. Narozdíl od Optifine, který dělá jen grafické optimalizace a nastavení, tenhle mód jde více do hloubky a dokáže optimalizovat využití paměti.

Na webu autora: https://asie.pl/Projects/Minecraft/Mods/FoamFix/ si stáhněte buď doporučovanou anarchy, nebo v případě problémů lawful verzi. Tu pak zkopírujte do adresáře k ostatním módům. Zkuste si pak pomocí F3 porovnat spotřebu paměti a klidně se podělte o zkušenosti do komentářů.

Komentáře

• SteedrSteedr [Člen]
    upraveno 6. August 2017
    Tak jsem to vyzkoušel a rozdíl je opravdu velký. Bez módu jsem měl využití cca 3.350 MB a nyní mám pouhých cca 2.300 MB. Takže je to hodně znát, jen je škoda, že to ani trošku neovlivnilo FPS, nějaké navíc by se mi hodily, protože Crop farma mi stále způsobuje velký propad z 60 na 20 FPS.
    Hunterz
  • Tak je to ještě trochu jinak. První hodinu se to využití drželo kolem těch 2,5 GB, ale po 2 hodinách hraní se hodnoty postupně zvyšovaly a teď se drží na původních hodnotách kolem 3,5 GB. Občas to vyskočí i na 4,1 GB.
  • Zkratka minecraft leakuje.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.