Aktualizace serveru Eden 14.11.2017

24

Komentáře

• Hunte? :D Prečo sa na lobby normálne lognem a pri pripojovaní na Eden mi to vypíše, že nie som na white-liste? :D Je tam zapnutý whitelist alebo je chyba niekde u mňa, hoci cez týždeň mi šlo normálne sa pripojiť a myslím, že medzičasom sa na pc nič nezmenilo... :)
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 2. December 2017
    Zjistuju to... Hm, koukam po aktualizaci serveru zacalo fungovat neco co dosud nefungovalo :) Zkus to tedka...
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Díky ti, dobrá vílo :D

Btw, ja by som radšej aby po aktualizácii fungovalo to, čo teraz nefunguje a pred aktualizáciou to išlo :D (Myslím tie recepty :D Zistila som, že nejdú vyrobiť ani ploty z Natury - konkrétne som skúšala hopseed fence gate a k tomu treba hopssed stick, čo mi nevyrobilo, hádzalo mi miesto toho vanilla stick, z ktorého ale tá brána vyrobiť samozrejme nejde...)

Btw. 2 - asi nejako blbe vypínanie VIP... Vtedy keď sme skúšali tie vrm som kupovala VIP tuším na 5 dní a nejako zázračne ho mám doteraz... Myslím, že už je to viac ako 5 dní... A teraz som skúšala /vrm a vypisuje to:
    Error occured while executing command:
    org/spongepowered/api/meta/ItemEnchantment
  • To je bohuzel osud. Nejsem autorem modu ani serveru a tudiz nedokokazu ovlivnit co se pri aktualizaci opravi a co se rozbije.
  • vrm by melo uz byt ok, v serveru doslo zase ke zmene api, musel jsem poupravit plugin.
  • Co se tyce tech receptu, zda se ze je to nejaky bug forge, ktery by mel by opraveny ve vyssi verzi, ozkousim to a uvidime.
  • Nejak nechapu kde to zkousis kraftit, ale pred chvili jsem vzal ty hopseed sticky a planky a normalne se mi to fence vykraftilo v normalnim vanilla crafting table.

Muzes prosim podrobne krok po kroku popsat jak to delas ty?
  • Aha uz to vidim z hopseed planks se misto hopseed stick vyrobi normalni vanilla stick.
  • Zkoumam to hloubeji, a zda se ze, ze mody, u kterych hlasis problemy jsou zabugovane. Ztech planku nejde vykraftit napr. button, pressure plate, stick apod. Ani nejnovejsi forge tomu nepomuze.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Ale to by boli potom problematické skoro všetky módy :D Lebo toto je tuším Natura, a hlásila som to aj pri Pams Harvestcraft, Botanii, Animanii a tuším ešte pri niečom :D Tam bude asi skôr nejaký iný problém, ale ja sa tomu úprimne nerozumiem, takže odo mňa by to boli čisté random odhady :D

A samozrejme neobviňujem teba, ty nemôžeš za to, že po aktualizácii niektoré veci nejdú :D Ja som len vďačná a šťastná, ak to dokážeš opraviť, dobrá vílo :D

A čo sa týka toho VIP kupovala som ho na 5 dní a nejako ho mám stále... A myslím, že odvtedy už dávno ubehlo 5 dní, takže sa mi nejako automaticky nevyplo... Ale body za hlasy mi to neberie, tých mám stále tuším rovnako... Ak to teda nie je 5 odohraných dní, čo teda neviem, lebo tuná na webe v časti VIP mi nápis "Sekce se připravuje..." veľa nepovie :D Takže neviem ani k čomu to je, len na príkaz /fly som prišla :D
  • Zamysli se o jake recepty se jedna, nejsou to nahodou jen tzv. shapeless recepty? Je zvlastni ze na modpacku IC2 nikdo problem s recepty nehlasi.

Zkus sem popsat dva tri recepty z kazdeho modu a ja si to projdu.

To vip neres.
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 3. December 2017
    Jinak jak jsem psal vyse uz nekolikrat, verze 1.12.2 hodně věcí pozměňuje, treba módu quark v určité verzi forge jeho item framy byli neviditelné a o pár verzí dál už zas fungují jak mají. S těmi recepty to bude něco přímo v těch daných módech, něco co si autoři neuvědomili v nové verzi, něco co v 1.11 fungovalo a teď už ne. Taky jsem se s tím setkal u svých módů.
  • HunterzHunterz [Admin]
    Problematicke jsou jenom mody, jejichz autori je bud vubec, nebo jen sporadicky testuji.

Mimochodem problem s recepty je i na singlu, tudiz je to primo problem daneho modu, ci forge.
  • Mozna by bylo fajn, kdyby ses nekdy zastavila na TSku a proberem to rovnou tam.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Čo sa týka tých shapeless recepty, netuším, čo to znamená a strýčko Google mi tiež veľmi nepomohol :D

Keď tak pekne spomínaš tie item framy... V 1.10 som ich mala položené na zemi (vodorovne), v 1.12 mi zmizli a teraz sa random objavujú na pôvodných miestach, ale vo zvislej pozícii... A keď ho skúsim rozbiť, vráti sa mi do inventu, ale pri opätovnom položení na zem sa ozve zvuk položenia, ale item fram nikde :D Používam vanilla item framy... To len na margo toho, že si ich spomenul :D

Ten Harvestcraft sedí, tam to riešili cez mód NoMoreRecipeConflicts, ale už nenapísali, čo to funguje alebo nie... Vraj to má konflikt s iným módom aj keď ma práve nejako nenapadá, kde by bol podobný recept... Tá Botania, čo si sem dal - v tom vlákne riešia chybné recepty, čo náš problém nie je. Recept sa zobrazuje správne, len proste nejde vycraftiť... Teraz som to pokusne skúšala na rozličných Floral powderoch a ironicky, napr. white a lime išiel, ale yellow, orange, light blue nešiel... A recept bol rovnaký, z čoho vyplýva, že chyba nebude v recepte, ale niekde inde...

A na singli som skúšala craftiť avocado sapling, tam som ho vycraftila normálne, skúšala som ho potom teda aj na serveri, ale tam mi už avocado sapling nešiel... Ostatné som tuším veľmi neskúšala, ale tento sapling som si schválne overila :D

A TS... :D Nom... Neviem kedy, ale raz sa k tomu možno dokopem, hoci nerada telefonujem :D (Ja viem, som divná :D )

A tie recepty... Fuu...
    Botania - Floral Powder white a lime som vycraftila, ale napr. orange, yellow, light blue nešiel
    Animania - Slop nejde vyrobiť zo žiadneho mlieka, Fresian/Holstein milk nejde prerobiť na klasické Milk
    Pams Harvestcraft - tam nejdú asi všetky ovocné saplingy, skúšala som random, ale tie mi nešli...
    Natura - nejdú urobiť sticky ani workbenche jednotlivých stromov (eucalyptus, willow, hopseed...)

To je asi všetko, čo ma momentálne v tejto chvíli osvieti :D

Btw, v Botanii mi nejdú urobiť functional floating flower, ale keďže si nie som presne istá postupom, môže byť, že som niečo pototo ja :D
  • Shapeless recept znamena, ze treba v pripade krafteni tlacitka je jedno kam v matrici umistis drevene planky. Naopak Shaped recept vyzaduje presne umisteni predmetu v matrici.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Ah, no... Myslím, že to budú asi skôr tie shapeless, jediné, čo som na serveri vedela otestovať je ten floral powder, keďže biely ide vycraftiť... Ostatné skúsim na singli....

A výsledok - Slop, fresian/holstein milk, ovocné saplingy shapeless a išli mi vyrobiť
    A tie sticky a workbenche (hopseed, eucalyptus) mi v singli nešli vyrobiť vôbec, hádzalo mi to vanilla bloky...
  • Uhm, keď skúšam TS, tak mi vyhadzuje toto:
    image
    Na TS som sa už prihlasovala, ale toto mi to ešte nevyhodilo :D
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    Čti, co je tam napsané. Musíš tím projít, aby ses na TS dostala (ochrana). Trvá to max. pár minut (záleží na rychlosti internetu), navíc máš už lvl 20, takže to bude trvat o to méně. Na TS už jsi mohla někdy být, ale očividně se ti změnila ta identita nebo tam předtím byl nastaven nižší požadovaný lvl, takže tím musíš projít znovu, resp. ho navýšit.
  • Moja angličtina je strašná :D A Google prekladač väčšinou prekladá samé nezmysly bez ohľadu na jazyk :D A na tomto TS som ešte nebola, myslela som TS iných serverov :) Ale ďakujem aspoň za odpoveď.
  • Zmáčkni Start a čekej. Pokud máš pomalý CPU, bude to trvat déle.
  • No hej, to mi doplo po tom, co mi Adam napisal, ze cez to musim prejst :D Ako uprimne, ja som prirodna blondina s pametou akvariovej rybky a niekedy to davam patricne najavo :D Ak som mojou otazkou niekoho urazila, tak sorry :D Bohuzial, ale inak sa da na mna celkom zvyknut :)
  • Ono sa to nejako pototo :D
    image
    Normálne som to sundala s infused crystal axe, padlo drevo aj sadenica, len toto mi tu zostalo akosi "visieť"... Je ti divné, lebo zničiť to nejde, dá sa na to postaviť napr. piesok, aj dropnuté predmety to drží ako pevný blok, len teda vyzerá to divne... Doteraz mi to nespravilo a to s tou sekerou demolujem skoro všetky stromy...

Adam4CZ
  • medžik
    Adam4CZ
  • Ten "medžik" by mohol prísť niekto zlikvidovať, mám to tam už 3 dni :D

A miznú mi teliatka... Kravy sa mi (relatívne) pekne rozmnožia, teším sa, jéj mám teľa, pekne papká a rastie... No a keď sa má zmeniť na dospelú kravu/býka, tak sa proste vyparí, despawne, ako sa hovorí, nezostane po ňom ani smrad... Za posledné dva dni, čo tam čumím na tie kravy, som vychovala možno 5 dospelých jedincov a teliat som mala možno 30... Doteraz to nerobilo, ale lezie mi to na nervy, keď do tých kráv pchám vodu a obilie a figu z toho... Schválne som stála pri teliatku, nikde sa nebuglo, nezaseklo, atď... Ono sa proste vyparilo... A spawneggy na kravu z vrm tiež blbli... Klikla som na zem, že spawnem kravu, zvuk sa ozval a krava nikde... To mi spravili asi 3-4 vajcia... Nakoniec som sa teda síce dopracovala k tomu býkovi, čo mi chýbal, ale čo som sa pri tom nanadávala...
  • To vypada, ze jsi prekrocila limit poctu zvirat na chunk. I kvuli tomu jsou snizene TPS. Server se proste brani.
  • Ne, neprekročila :D Mala som vo výbehu kravu + býka a 2 teliatka. Jedno zmizlo a druhe mi dorástlo na normálnu kravu... V rozpätí možno minúty (to som asi prehnala, ale budiž). Neviem koľko kociek sa berie chunk, ale vysvetli mi, kde mám tu prekročený limit zvierat: image
    Červeným je výbeh kráv, kde mi pred očami jedno teľa zmizlo a druhé vyrástlo... Dokonca som ti tam pekne popísala, čo je v blízkosti... Vľavo sú kozy, ale tie sú ďaleko :D A dole sú králiky a nejaké vyradené dospelé kravy, ktoré niekto chcel, ale neviem kto :D :D :D Ale toto je myslím dosť veľký okruh... Inak jedno to políčko má klasickú dĺžku 7 kociek a chodník má obvykle 3 kocky, len jeden tu mám tuším čapatý štvorkockový :D A TPS už sú celkom v pohode, už som skoro všetko odsťahovala :D Doma mi zostali len kozy, kravy a králiky, ale sú od seba relatívne ďaleko a momentálne ich neriešim, tam to beriem :D Ale konkrétne tieto ma zaujímajú :D
  • Tady je to pomalu jak veřejný chat mezi vámi :-D
    Adrijaned
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.