Příprava na aktualizaci serveru IC2

HunterzHunterz [Admin]
upraveno 5. May v Novinky
Připravujeme aktualizaci a s tím spojený i wipe serveru IC2. Hlavním důvodem je zabugovanost Refined Storage, snad bude návrat k Applied Energistics lepší volbou. Díky wipe mapy se otvírá prostor i pro Vaše návrhy na změny modpacku. Neváhejte se tedy vyjádřit v diskuzi. Díky za názory!
Adam4CZ
Chisel, Chisel n bits
  1. Ponechat na serveru? Argumenty pro a proti jsou zmíněny v diskuzi.8 hlasů
    1. Ano
      50.00%
    2. Ne
      50.00%
«1

Komentáře

• AnjikaAnjika [Člen]
    Teraz neviem ci mam skakat tri metre do vzduchu, ze to nehram este dlho alebo mam zacat skucat nad tym, ze to u mna zacina konecne vyzerat normalne... Aj ked teda... Ten retardovany sklennik stale viac nefunguje ako funguje, respektive tie vcely v nom viac nejdu ako idu... Len neviem ci je chyba na mojej strane alebo na strane modu :D Mozne je totizto oboje...
  • Píši z mobilu, tak to bude obsahovat hromadu chyb. Máme prastarou verzi forestry, aktualizace leccos vyřeší. Doporučuji přidat binie mods, addon do forestry, přidá lepší ale dražší manipulaci se včelami. Dále bych přidal plugin nebo mód na okamžité opadávání listí, eliminuje to masivní lagy ze stromových farem, protože těch stromů a nahromaděného listí může být opravdu hodně. Už si nepamatuji, jeli na serveru Tinker, ale nepridaval bych ho, způsobuje skokové zatížení procesoru a tak snižuje fps, mikrolagy to samé platí zvláště pro mekanism, ale ten je tam jako náhrada za ic, ten asi odebrat nepůjde. Pripominam, že si mobil upravuje slova jak se mu chce.
    Anjika
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 2. May
    Ještě jsem si vzpomněl, nechci tam chisel a ani chisel n bits. Jsou to jen textury a u chisel n bits lidi snadno dokázali i shodit server tím, že všude rozhazovali mikrobloky. Na ic stejně chodí převážně jeskyní lidé, co o stavění nic neslyšeli.
    Zvážil bych také odstranění custom NPC, kvůli jednomu NPC na spawnu, které vám řekne aby jste použili mozek k ničemu mód na serveru není.
    Anjika
  • NeumimToNeumimTo [Člen], [Troll]
    upraveno 2. May
    Navrhnu tu něco co se asi par lidem nebude líbit, nicmene by se jednalo o zajimavou a myslím že i příjemnou změnu obsahu technického serveru.

Byl bych ochoten se přidat do testovací/pokusné fáze o nasazení.

Jde o modpack SevTech
    https://minecraft.curseforge.com/projects/sevtech-ages
    https://www.atlauncher.com/pack/SevTechAges

Je to modpack, ktery je postaven okolo tohoto módu.: https://minecraft.curseforge.com/projects/game-stages
    Hráč začíná s tím, že umí ukraftit pouze několik základních věcí (vzít kámen a nabrousit kus křemene). Plněním achievmentů se hráč dostává postupně přes několik věků (doba nula -> doba kamená -> středověk se spoustou magie -> industrializace -> space age) Každý věk postupně odemyká hráči nové itemy, díky achievmentum se hráči nestace, že v určitém bodě nebude vědět na co se soustředit dál.  

"Every feature in SevTech: Ages can be done in Multiplayer, too! Every
    progression point is player based and not server based. This means you
    can play on a large server and not be left behind if you start after
    every one else. The pack also provides the mod "Together Forever" to let
    players form teams and sync progression. The World Type is suggested to
    be "quark_realistic"."

Takováto změna nění na jeden večer. Myslím že to stojí alespoń za zvážení a bylo by fajn kdyby se k tomu vyjádřili ostatní, pokud tento modpack znají.

Pokud se rozhodnete ic takto radikálně neměnit, pak bych poprosil vyhodit chisel. Stavět se dá hezky i bez minibloků.
    Dále využít nějaký custom world generator. Máme tam quark, takže již výše zmíněný quark_realistic je poměrně hezký (není to RTG ale stále lepší než vanilla)

Anjika
  • Sevtech je je questovací splácanina, zajímavá určitě, ale na server se moc nehodí. Lidi jsou nuceni projít všemožnými módy a nehrají přitom mód který mají nejraději. A je to náročný modpack, minimálně na klienta, a slyšel jsem, že na server také. Obměna vanilla krajiny by byla fajn.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    petrenko... Že ty si bol nejakým zázrakom u mňa? :D :D :D "Na ic stejně chodí převážně jeskyní lidé, co o stavění nic neslyšeli." ... Bez srandy, ale pod zemou sa žije celkom dobre... Raz sa mi pod zemou podaril celkom slušný komplex... Ak nepočítame tie hlúpe veci, ktoré potrebujú mať priamy výhľad na oblohu, to je potom drobátko problémik, že jo...

Pane Trolle, ja slintám... (ale nie nad tebou, ale ten mód vyzerá fajnovo) Menší záchvat som chytila pri "* Remove Villagers melting into Emerald in Tinker's smeltery"... Netvrdím, ja som do pece šmarila nejaké zebry, pár prasiat a tuším aj kravu, ale villager ma úprimne ešte nenapadol... A to som tam tie zebry grilovala hodne dlho... :D

Ak otravujem tak sorry, budete to musieť proste prežiť :-* :-* :-*
    > Lidi jsou nuceni projít všemožnými módy a nehrají přitom mód který mají nejraději.

O tom to právě je. Zkusit něco nového.
    Navíc osobně mám problém na momentalním ic zjistovat jaky stroj stavet dál. Pokud me modpack "provede" nekolika pomaleji nekolika módy zároven nemám s tím problém.
    @Anjika pokud hrajes minecraft na nejaké vykopávce můžeš se pokusit ten modpack rozjet a pak nam rict jak to dopadlo, jak rikal petrenko je to trochu narocnejsi na pocitac.
  • Stejně jsem názoru že splacaninu všech našich serverů dohromady nezachrání ani questy. U takovýhle modpacku platí, jakli jsi hrál jeden hrál si všechny a přidání módu nepostrehnes, vzhledem k dalsi stovce modu nic nezmeni. Btw co stavět dál, módy na ic mají manuály, navíc je tam jeli, immersive má dokonce achievment read the fucking manuál. Stěžovat si že nevíš co stavět je při nejmenším ubohé od tak povznesené bytosti jako jsi ty.
    NeumimTo
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Vykopávka by bola, to by problém nebol... Otázka znie ako to spustiť :D Po prvom pokuse (kupodivu mi to pustilo singel, ktorý nejakým zázrakom neseká - čo je prvým znakom, že som asi niečo poserkala :D) to nejako ide, ale blbé je, že tam mám defacto len 1 mód Galacticraft (čo by som klasifikovala ako druhý znak, že som niečo posrala, lebo pochybujem, že to tak má byť...) No a to, že tam tabuľka advancementov je absolútne prázdna ani nehovorím... :D

A druhá vec znie, že singel mi vždy laguje... Moja vykopávka, ako si to nazval, proste nejako odmieta singel... :D Takže môj návrh znie, niekto to spojazdnite a ja sa len pripojím, lebo ehm... Toto dobre nedopadne :D

Úprimne, ak chceš niečo pokaziť daj to mne, dokážem pokaziť aj nepokaziteľné :D Alebo mi daj polopatistický návod ako to urobiť krok za krokom s vysvetlivkami ako pre retarda... Bez srandy :D
    upraveno 3. May
    Anjika zkontroluj zdali v launcheru má ten profil modpack -xmx4G. lagy jsou způsobeny většinou nedostatkem paměti. až se vrátím z prace můžu ti napsat několik módu které můžeš s čistým svědomím odmazat. Z hlavy mě teď napadá pouze better folliage mod. Instaloval jsem to přes twitch clienta. Pokud to vymyslis nějak jinak tak ti neporadím
    @petrenko17 já a spousta dalších lidí jsem podobný modpack nikdy nehrál. Manuály nektere módy mají ale já chci hrát hru a ne číst tldr tutoriály a různé wikiny co dělat dál. Toto bylo přijatelné když ic byl jedinny mód na serveru.

Samozřejmě chápu že někteří jedinci preferují brečet někde v koutě jak to tu je mrtvý než se pokusit alespoň o něco nového
  • SteedrSteedr [Člen]
    Koukám, že se to tu docela rozjelo, tak to vezmu popořadě.

Refined Storage mi bude trochu chybět, hlavně jeho Constructor a Destructor, díky kterým se dal snadno vyrábět barevný beton. Konkrétně tohle v Applied Energistics není, ale naštěstí se to dá díky Quarku nahradit obyčejným Dispenserem a Pistonem, jen to nebude tak rychlé. Rozhodně je ale lepší varianta Refined odstranit, než aby pořád bugoval server, zvlášť po tom, co se znovu bugnul chunk v mém starém domě.

Šlechtění včelek z Forestry je celkem časově náročná záležitost, dopracovat se na Imepriálku chvilku dalo. Ale třeba takovou pekelnou včelu se mi nikdy nepodařilo chovat. Jestli Binnie's Mods tohle nějakým způsobem vylepšuje i za cenu vyšší materiální spotřeby, tak jsem klidně pro jeho přidání.

Fast leaf decay mám na singlu a mohu ho jedině doporučit. Při kácení velkým stromů to přijde vhod, když vidíte, kde vám co ještě zůstalo.

Chisel používám téměř při každé stavbě, takže jsem proti jeho odstranění. Ano, dá se hezky stavět i bez něho, ale jsou zkrátka bloky, které vypadají daleko lépe v jiné textuře, než je ta originální. Díky němu se dají stavět stavby/ místnosti z jednotného materiálu, což by s jednou texturou vypadalo hnusně.

Stejně tak jsem si oblíbil i Chisels & Bits, který používám hlavně pro dekoraci. Dovoluje mi stavět si co chci a jak chci, na rozdíl od pevných bloků. Můžu si tak vyrobit třeba osvětlení jaké se mi bude líbit a pak ho třeba i snadno zamaskovat do stěn, na které pak půjde umístit další věci. Zkrátka těch možností je strašně moc, byla by škoda o to přijít.

Custom NPCs mi taky přijde trochu zbytečný, když ani není nikde žádný ten NPC s kterým by šlo něco dělat. Což je škoda, co jsem tak koukal, těch možností je taky hafo, ale asi to zabere nějaký čas to vytvořit.

SevTech jsem před chvilkou zkoušel a teda moc mě to nezaujalo. Nelíbí se mi ten postup, že musím nejdříve udělat to, co po mě hra chce a až pak mi zpřístupní další materiály/ bloky. Minecraft hraju hlavně kvůli tomu, že si můžu dělat co chci a jak chci, rozhodně nemám rád když mi komanduje další můj krok.

Jinak jako poslední věc bych chtěl zmínit jeden mód a to Dynamic Surroundings. Je to spíše takový dekorační mód, ale rozhodně zlepšuje celou tu atmosféru, přidává nová počasí, zvuky a upravuje i vzhledy některých biomů.
    dzonCZ
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Pre mňa podstatná veta znela: " Instaloval jsem to přes twitch clienta."... :D Úprimne, ten svet vyzerá luxusne... Má to nádherné rozličné farby... Čo sa týka tej pestrosti, tak klobúk dole, fakt luxus... Návody (advancementy) v angličtine, takže 5 minút lúštim, čo mám spraviť, aby som získala ten správny postup :D Je to fakt o tom, že to človek musí prejsť rad radom, všetko pekne postupne, aby sa dopracoval k receptu...

Problémom asi bude, že rozbiť sa dá všetko (napr. tráva, kvety...), ale v momente, keď by to človek chcel posadiť späť (napr. tie kvety), tak to proste len vyhodí... To bude robiť, si myslím, neplechu... Chcelo by to nejako prestaviť, že si to človek môže normálne zobrať a niekde skladovať, ak by to šlo... Je jasné, že kým za to nedostane advancement, tak to nepoužije, ale skladovanie by bolo fajn, inak budú neskutočné lagy... Myslím tým to autovyhadzovanie, keď to človek chytí do ruky...

Myslím, že (minimálne spočiatku), ak to niekomu utiahlo IC alebo Eden v pokročilom štádiu, tak to zvládne. Ako to dopadne pri prístrojoch, atď... Neviem :D Ale tým sa tu už niekde zaoberal Sanquira (ospravedlňujem sa, ak som skomolila meno :) )

Čo sa týka lagov... Troška mi to seká, ale pričítam to skôr singlu, ako hre samotnej (ako som vravela, singel mi laguje takmer vždy...). Skúšala som to na počítači, na ktorom brácho hráva napr. LoL (to pre porovnanie výkonu, prípadne hrubý odhad parametrov počítača)... A teraz prejdime k mojej "vykopávke".

Sranda skončila :D ... Prvé zapnutie hry... Slimák by asi stihol uštrikovať sveter... Po zhruba hodine... Launcher padol... Pokus č. 2... Po zhruba pol hodine... Program prestal reagovať... :D

Mimochodom tu malú modrú vec v pravom dolnom rohu, čo máva s tučniakovou miskou, mám už vážne chuť zabiť... A predtým než sa spýtate - Na edene (ten som tam hrala) som chytala lagy a spomínané LoLko tam nezapnem vôbec :D Toto asi chudáčik nedá... :D
  • O tom módu jsme se už kdysi bavili, ale to bylo tak všechno co se pro přidání udělalo. Binnie mods ti umožnuje "skládat" včely z dna kterou jsi nasbíral z dosud objevených a získaných včel. Nejen, že dostat se na další tier není jen náhoda, ale můžeš modifikovat i ty těžko dosažitelné vlastnosti. (rychlost práce, přirozené prostředí, práce v noci, potion effekty...)
    Koukal jsem, je už k dostání na 1.12.2, ale může být dost zabugovaný, alfa.
    upraveno 3. May
  • Thaumcraft je pořád ještě příliš zabugovaný, např infůze zase nefunguje a některé výzkumy (nefungují, to, že chybí nepočítám).
    RTG se mi také líbí.
    Thaumcraft je beta build.
    RTG nemá stable build, museli bychom si sestavit sami a otestovat
  • Je to spiš alfa, moc toho tam nefunguje
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 4. May
    Připravte se na fajne dovolenou na ic

image

našel jsem generátor
    Anjika

• jedna věc je že stávající modpack by měl být upraven tak aby neobsahoval chisel And blitz a refined Storage módy které Ve hře dělají bordel a další věc přidat mód carpenters (nevm jak přesně)
  • Po dlouhé době jsem začal znovu hrát a musím uznat že server byť je klidný tak mi nikdo negriefnul můj pozemek na kterém pracuje
  • Carpenters blocks byl dost náročný na klienta, jako ostatně jakékoliv dekorační módy přidávající něco jiného než kostky
    upraveno 4. May
    @petrenko17 Co je to za mod?

Tipl bych si OTG a biomu bundle
    upraveno 4. May
    Jak je na tom buildcraft https://minecraft.curseforge.com/projects/buildcraft ? Na serveru mi chybí animované pípy. ta vím že na posunování itemu je tam jiný mód lae prostě to není ono.

Pokud né buildcraft tak https://minecraft.curseforge.com/projects/inductive-logistics to?

Jinak co zkusit tohle https://micdoodle8.com/mods/galacticraft/downloads
    https://wiki.micdoodle8.com/wiki/Galacticraft
  • Buildcraft nepřidává nic nového, mimo chunkloaderů a trubek z kterých padou itemy a tak mohou způsobit lagy. Prostě použí trubky z immersivu, je to kopie redpoweru. Já osobně galacticraft nemám rád a ano je to biom bundle + OTG.
  • Pro zjištění celkového názoru na chisel jsem přidal hlasování.
  • Módy už mám postahované, schází akorát hunterz. Chisel neovlivňuje worldgen, v závislosti na hlasování by se posléze mohl odebrat.
  • Nechal bych chisel je to mód který upravuje bloky a je dost cool co se z toho dá stvořit
    @petrenko17 zpatky na tsko ale! sup sup
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.