Příprava na aktualizaci serveru IC2

13»

Komentáře

• Ehm, dneska som si všimla, že keď niekde na stenu nacapím item frame, tak keď ho rozbijem zmizne, rovnako aj, ak niečo do item framu dám a chcem to vybrať, tak to zmizne... Predtým to nerobilo, lebo som používala item framy normálne, dalo sa to z nich vybrať a rozbiť item frame, všetko normálne padlo na zem... Zistila som to včera, len som si myslela, že som trubka a proste mi to niekam len odskočilo... Ale ono to proste zmizne, ako keby som to rozbila s creativom... Položiť sa to dá normálne, len premiestniť už nie :D
  • Tak jsem to schválně vyzkoušel a je tomu tak, kdysi jsem s tím měl problémy v několika Forge verzích, ale tady na to nemá žádná vliv. Klasický vanilla rámeček zmizne i s předmětem, alespoň že rámečky z Quarku fungují normálně.

Jinak taky jsem narazil na jednu chybu, konkrétně v netheru. Postavil jsem tam Wither farmu na principu posouvání mobů třemi pojezdy ze slime bloků. Po chvilce farmení (cca 10 min) se tam začnou duplikovat slime bloky a asi vím, co by to mohlo způsobovat. V netheru jsem vypozoroval, že aktivní vzdálenost od hráče je přesně 152 bloků (9,5 chunku), úplně všechno za touto vzdáleností zamrzne a to i včetně portálů z Mekanismu. Mohou být od sebe maximálnně do té vzdálenosti, jinak zkrátka vyhodí, že nemohou navázat spojení. Stejně tak nefunguje ani osobní warp přímo do netheru z overworldu a přitom dříve tohle všechno fungovalo normálně.
  • Zkus to reportovat na fórech mekanismu, bude-li mít hunt čas tak updatne forge a sponge na serveru, snad to pomůže.
  • Tak jsem prolistoval různé problémy na githubu a došel jsem k závěru, že ten teleport funguje tak jak má. Funguje zkrátka jen v aktivních chuncích, takže na velké vzdálenosti a při přechodu mezi dimenzemi musí být na druhé straně hráč, aby byl možný přesun. Jinak pak je tu Anchor upgrade (chunkloader), ale ten je tuším asi úmyslně vypnutej, že nejde vyrobit.

Jinak ten osobní warp v netheru funguje, akorát musím nejdřív projít portálem a pak až se portnout, přímo z domova to už nejde.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.