Aktualizace serveru Eden 21.6.2018

petrenko17petrenko17 [Mod]
upraveno 24. June v Novinky
Eden byl aktualizován, byly přidány nové Vámi doporučené módy Betweenlands, ferdinands-flowers, dynamic suroundings, thaumcraft a pár dalších mezi nimi například swing through grass, jež umožňuje trefit minimoby i v trávě na jen trávu. Na přání byl vybrán seed s Jungle biomem. Na druhou stranu nás opouští módy animalia kvůli zabugovanosti a animálium, jelikož vlky a piraně nikdo moc rád neměl a v modpacku je již mo creatures.
Vše ostatní je jak jste zvyklí, povím vám proto pár tipů, jak začít s módy.

S thaumcraftem začnete vytěžením crystalů, hra vám poté řekne, že by jste se měli prospat aby jste si rozmysleli svůj objev. Po šlofíku se dozvíte jak craftit salis mundus a ten použijete na knihovnu pro ziskani Thauminomiconu, ten vás povede po zbytek hry pomocí questů.

Do betweenlands se dostanete po vycraftění magické hůlky. Její čtyři části získáte od zlých druidů v kamenném kruhu, struktura v overworldu. Tyto čtyři části položíte na oltář a získáte hůlku, s kterou přeměníte obyčejný sapling na strom s portálem do této nové dimenze, zbytek už je jen dobrodružství. Nutno ale podotknout, že žádné vybavení z overworldu vám v této dimenzi k ničemu nebude, musíte začít odznovu pěstním soubojem se stromy.

Jelikož mám již po zkouškách jsem k dispozici na TS pro případném problémy s módy. Je skoro jisté, že se znovu něco najde. Přejeme příjemnou zábavu.
HunterzAdam4CZ
«1

Komentáře

• HunterzHunterz [Admin]
    Jen jeste dodam, ze aktualizovany modpack jeste neni v instalatoru ani technic launcheru, doplnim to brzy. Zatim lze pack stahnout na TSku.
  • Hunte, odchytni si mě na TS, je třeba ještě něco dodělat. Nesmazal si claimy a já zapomněl na storage drawers, popř ironchests. Dobré ti to říci než začneš dělat instalátor.

Pod doplnění, modpack je na TS v roomce edenu ale obsahuje navíc i optifine, pokud vám bude fungovat správně i zdvojnásobí FPS, pouze na lobby budete mít průhledné bloky. Pokud nebude, stačí ho jen smazat ze složky.
  • HunterzHunterz [Admin]
    Proto nechapu proc jsi zverejnoval clanek o necem co neni dokoncene...
  • HunterzHunterz [Admin]
    Az to vse bude dokoncene a hotove pak ma teprve smysl zverejnovat nejakou zpravicku.
  • V ten den to vypadalo hotové, říkal jsi přeci že wipneš všechno, na tohle jsem nemohl myslet a testováním nemohl pro prefix přijít. Myslel jsem, že to do instalátoru hodíš buď ten den nebo hned poté, neměl jsi asi čas. To že tam není storage drawers a ironchests je čistě moje blbost, měl jsem na to myslet.

Důležité jak to vyřešit. Až budeš mít čas smaž všechny claimy všech hráčů i administrátorů, ano i ty tam máš claim, našla ho anjika a ani se neptej jak vypadá. Ironchestky a drawery počkají, až budeš mít více času. Až budeš dělat instalátor tak je tam přihodíš a zároveň je hodíš i na server. Naše komorní skupinka o tom informovaná bude. Claimy by byly třeba pořešit co možná nejdříve, drawery počkají. 
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Vyzerá veľmi pekne ten claim :D A nehádajte sa, chybička se vloudila, svet kvôli tomu nespadne :D Nikto nie je dokonalý a neomylný... Na niektoré veci sa proste príde až časom, takže netreba robiť z komára somára... :)
  • HunterzHunterz [Admin]
    Ja jsem holt zvykly delat to s rozvahou, nikam nespechat. Ok ted uz by to melo byt hotove vcetne instalatoru atd.
  • dodoka01dodoka01 [Člen]
    Proč už není v balíčku Angel of Vengeance ? Byl to super mód :/
  • Ano, byl to supr módy, ale kouzla přidává už thaumcraft, jde s nimi udělat více nežli s angel of vengeance. Myslel jsem, že tedy už nebude třeba přidávat tento mód.
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 25. June
    Hunte, u anjiky v claimu se něco nekalého děje co vyhazuje klienty ze hry, přes lobby se tam nepřipojíme, nezjistím co to je, snad něco uvidíš z logu. Pokud ne, dej práva Honzákovi na edenu a nějak se s tím poperem, mám přibližné souřadnice.

Pro ostatní čtenáře, máte-li nějaký rozumný mód, který by jste chtěli přidat na eden napište ho sem do komentářů. Mějte však na paměti, že každý takovýto mód a zváště z moby bude mít větší nároky na ramku, eden už teď je velmi náročný.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Ja sem tapnem tie dva, čo som spomínala, lebo na to zasa zabudnem :D
    https://minecraft.curseforge.com/projects/doggy-talents

https://minecraft.curseforge.com/projects/exotic-birds?gameCategorySlug=mc-mods&projectID=242830

Neviem teda či by o ne bol záujem, ale mne sa to celkom páčilo :)
    Exotic Birds byl nádherný mód,ten bych bral. 
    Better Builders Wands by byl super mód pro stavitele... : https://minecraft.curseforge.com/projects/better-builders-wands
    Iron Backpacks by byl dobrý pro cestování https://minecraft.curseforge.com/projects/iron-backpacks

To by bylo asi tak vše.

• AnjikaAnjika [Člen]
    Možno ani toto by nebolo od veci, našla som to ešte v modpacku 1.8.9 a vôbec to nevyzerá zle... :D
    https://minecraft.curseforge.com/projects/architecturecraft-elytradev?gameCategorySlug=mc-mods&projectID=277631
    upraveno 28. June
    wandky bych tam nedával, stavět umí i věci z thaumcraftu nebo z Botanie (například ring of lokï), a od diamantové wandky výš by mohly slušně lagovat, i když jsou užitečné.
    Iron backpack není od věci, ještě se akorát kouknu jestli něco už u modpacku není krom černých děr z botanie co umí držet jen jeden druh itemu.
    Ten architecturecraft je nehorázně náročný na klienta, rozmyslete si to dobře, MC už takhle má problémy s rendrováním kostiček natož i jiných tvarů.
    upraveno 27. June
    Hunte, koukni mi do konzole, co se děje na serveru. Zlobí TPS. Zatím jsem ho stopnul, beztak to něco "blije" do konzole, tak ať to nevydá na román. Koukal jsem se do konfigu z custom mob spawneru, u wither skeletona tam nejsou žádné biomy, proto se nespawnuje. Stačilo by zkopírovat nastavení blaze. Až budeš mít čas, odchytni si mě na TS.
  • Na edenu jsou a asi i budou problémy s RAM pamětí. Poklesy TPS jsou způsobeny právě tím. Paměť se navýšit nedá eden má přiřazeno maximum kolik může.
  • Napadlo mě z modpacku vykosit betweenlands, není to ten největší žrout paměti, myslím, ale do teďka v betweenlands nikdo nebyl a nevypadá to, že by se tam někdo hrnul. Po průchodu do této dimenze je totiž nutné začít odznovu. Možná, že nám to pár set mega navíc dá. Odhlasujte si to ale vy.
    Já bych o betweenlands přijít nechtěl, já se na tento mód těším,až ho začnu
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Bude to zniet divne, ale asi Astral sorcery... Realne, k comu to vlastne je? Fajn, pridava to carovne vlastnosti, ku ktorym sa ale samotny hrac nedostane, da sa to jedine cez komand... Krystaly v starlighte sa despawnuju, minimalne jedna vec je tam absolutne zabugovana a pri polozeni nas to kopalo zo serveru... Neviem, ci je tam realne nejake vyuzitie, ktore by sa nedalo ozeliet pripadne nahradit niecim inym...

A uprimne, k comu je vlastne dynamic surroundings? :D Okrem teda toho, ze 3/4 tych pazvukov mam vypnutych a brat mi nadava, ze co mi tam furt vytrubuje slon... :D
  • Dynamic surroundings je hlavně klientský mód. Astral sorcery je omezený tím, že se na serveru permanentně despanují dropnuté itemy, stalo se mi to i s terrasheterem na ranku A. Vypíši stručně co astral sorcery umí a zabugované věci označím.

Beacony s nejrůznějšími funkcemi (farmy, ochrana proti mobum, automatizace etc.)
    Brnění s funkcemi v závislosti na konstelacích
    Silný ale náročný enchant systém, který dovoluje překročit limity
    pár čarovných hůlek
    Levlení v konstelaci - bug proxy
    Automatické těžení - bug chalice

Astral sorcery je hlavně o beaconech, ale k těm jsi se ještě nedostala. Pokud se na serveru prohání butcher nebo co je to vlastně, tak pěstování krystalů je hnedle nemožné.

odstranění módu by způsobilo diry na místech velkých chrámů, 11x6x11 díra. Malé fontány ohrožené nebudou, jsou jen povrchové. Velké jsou poměrně vzácné, díry by neměly být časté.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Nevravim, mam astral sorcery celkom rada, len neviem ci to okrem nas dvoch este niekto praktikuje... Sam si videl, ze som sa astral sorcery venovala... Kuprikladu, Botaniu nepouzivam takmer vobec, ale viem ze ju hrali viaceri na starom Edene... A ked to teda server nezvlada, tak co uz...
    Taky Astral Sorcery používám, teď ze začátku sice ne, ale časem to přijde.

• Až se zas něco bude dělat se serverem tak si sem píši poznámku, že thaumcraft má novou verzi. Nové se flux rifty zavírají po spawnutí taint seedu a lze jim ,dle change logu, předcházet.
    V betě 17 by měl být taky přidán nějaký flux management, že ?
  • AnjikaAnjika [Člen]
    upraveno 4. July
    Ehm, nejako nejdu vyrobit drevenne veci z natury... Skusala som nejake gate (tie ma napadaju). Respektive v tych gate nejdu urobit tie sticky (napr. redwood gate potrebuje redwood stick)... Myslim, ze to iste neslo aj predtym...

A ehm, ehm, petrenko? :D Vies ako si sa pytal ci sme niekde videli tych robotov malych alebo velkych? Vypinal si ich spawn kvoli bugom... Prave som jedneho toho maleho videla v netheri a pokusal sa ma ohadzovat kockami... Ta nieco asi nevydalo :D

Ha, uz druhy, ale tohto som stihla aj odfotit, predtym, nez som hodila spiatocku :D
    https://ctrlv.cz/ZKNv
  • Ach jo, CMS si zas dělá co chce, vypnu ho ještě jednou, ale nevím jestli to pomůže. Alespoň, že není v overworldu. Astral sorcery má také update, uvidíme co opravil.
    Když se bude v nějaké době updatovat balíček, co takhle dát šanci některým thaumcraft addonům ? 
    Např. : Thaumic Additions: Reconstructed -> https://minecraft.curseforge.com/projects/thaumic-additions
              : Thaumic Bases Unofficial -> https://minecraft.curseforge.com/projects/thaumic-bases-unofficial
    Oba addony jsou release, takže by zabugované být moc neměly.
    Díky.
  • Thaumcraft není hotový, bude se hodně měnit, nebo opravovat v místech kde zasahují tyto alfy módů. Void tier vůbec neexistuje, nemá smysl přidávat addon, který by měl pokračovat až za ním. Navíc nemají nic extra zajímavého co by thaumcraft sám neuměl alespoň v novější verzi. 
  • AnjikaAnjika [Člen]
    Ehm, petrenko, mám pre teba super správu :D Tie roboty sa spawnujú aj v Twilight foreste... Nielenže mi tam po krku ide Naga, ešte aj roboty, vlkolaci a iné... Keď som ich tak pekne našla už v netheri aj twilighte... Nebudú sa spawnovať aj v Betweenlands? :D
  • Tohle je ale ratardované, asi mu to bere jen na dimenzi, ale o tom se tam nic nepíše. Hlavně, že to není v overworldu.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.