Komunita

Je nejaký problém na servery? Niečo niekto vyparátil, pokazil alebo prečo som za posledne dva týždne a to doslova nestretol ani jedinu dušu na servery, zvlášť ak základňa hráčov ako tak bola. Celkom ma to štve, hrať samému sa mi s legovkami nechce a nikde nie je ani ťuk informácie a ani živej nohy. Nejaká reštruktulizácia, zase príde wipe, alebo čo za novinka?

PS: piráti na servery stoja fakt za veľký prd - a to myslím do slova, viď obrázok (lode typu niečo niekto zbuchal z salvage modulov v tvare kocky a sú neaktívne - zcela, až na jednu lodičku a ta je tak smrtiaca :D)

image

image

S pozdravom Váš milý hráč :)

«13

Komentáře

• Mě se cca před měsícem a půl rozbil notebook, 14 dní po záruce shořela základní deska, takže teď jsem odkázán na něco co ani nemá grafickou kartu. Naštěstí to alespoň rozjede freeorion nebo factorio. Asi tak za týden budu mít nový počítač a na server se stavim.
    Popravdě řečeno, tak my dva ,dokore, patříme k jediným dvěma stálým hráčům na serveru. Od té doby co tam nejsem tam mimo tebe nemá kdo radit nováčkům ani kdo psát do chatu.
    Na piráty jsem poslal asi před měsícem skajdu, nevím co s nimi udělal. A co se týče vražedných těžiček, tak za to můžou hráči. Protože starmade to má retardovaně udělané tak, že každý si může se svými blueprinty dělat co chce. Admin je sice může přenastavit, ale nezabrání hráči aby je nepřenastavil zpět.
  • Návrh v rámci komunity na server starmade:

Návrh: v rámci nového vlákna komunita by som chcel zaviesť niečo ako report bug, či poznatky od iných hráčov čo sa dá upraviť na úrovni administrátora - no samozrejme len na úrovni návrhov, ktoré pojdu priamo na Huntera či Teba. ;)

Či zaviesť osobitne vlákno pre report bug.

:)

• Máme tu vlákno na bug reporty. Nikdo tam moc nepíše, takže pište tam. Než tam něco napíšete, ujistěte se že je to naše chyba. Nemůžeme zpravovat bugy hry, jen nedostatky na našem serveru. 
    Své nápady a návrhy pište buď do nápady a návrhy nebo založe novou diskusi v sekci starmade.

Máš-li teď nějaké návrhy doktore tak je napiš rovnou sem, ale ber na vědomí, že se k nim dostanu přinejlepším v neděli večer.

• Doktore Vysvětli a klidně pujdu jsem ted na teamspeaku a budu až do 22. A potom tu budu nějak od 14:30 jenom mě to nauč
    ArusCZ
  • Učit starmade mohu kohokoliv, stačí jen říci, ale momentálně by to bylo vysoce neefektivní. Protože bych mohl vysvětlovat akorát co který blok dělá.
    BTW zas začali vycházet dev buildy starmade, slibují změny v dalším týdnu.

• tezicky sem z tama nekolikrat vyhazoval. bohuzel k nastaveni piratu sem se nedostal protoze nedokazu znovu nahrat vice na servru kvuli casu aby to bylo balancnuty. vetsinu casu co sem se snazil szit s pirama sem je zbavoval lodi co tam nemely co delat atd. ale zkusim to dat v prubehu tydne dohromady a upravit kdyztak do PM navrhy pokud chcete pomoct (pm na foru nebo na TS)
  • viem že som teraz neaktívny ale mam komp ktorý to utiahne ale čakám na nový ktorý si pôjdem kupovať ktorý by to mal lepšie ťahať ale to si ešte počkám a z takým sekanim ako mam na tom terajšom to je hrátelne ale po čase omrzí a čakám na ten novy update a som rád že sa s tými pirátmi niečo správy lebo ma už hnevali lebo boli ľahká korisť alebo už nebolo šance prežiť 
  • Tak s piráty jde už něco dělat měsíc. Ale skajda má pravdu, aby s nimi šlo něco normálního udělat tak to chce zaměstnat hunta na celý den nahráváním na server. A ruku na srdce, komu z vás by se do toho chtělo? 
    Až se dostanu příští týden na server tak s tím něco udělám. nejednoduší bude prostě vymazat všechny blueprinty hráčů, stejně, pokud máte nějakou svou oblíbenou loď tak už jí máte dávno uloženou u sebe. 

Co se týče updatu tak ten trvá déle protože se Kočičí bůh se rozhodl přidat něco zásadního do jádra hry, viz dev buildy. Až vyjde tak restartujeme mapu, na nové mapě už by snad měl být nový spawn a přepracované shopy. (Už žádné tyčky, YAY)
  • já hlavně řešim to že nemam představu o skutečné síle ruznejch konfigucecí lodě a nechci se přestrelit na OP piráty nebo moc slabý. 
    jinak těžicky zase vyhazený z pirátu.
  • udělej tam OP piraty klidně
  • takže cca 5 hráčů dávalo zjevně mezi piráty lodě aby z nich mohly farmit suroviny a nebránili se. Rovnou sem to vymazal i s Blueprintama protože by to tam zaply hned zpátky.Pokud máte návrhy na rozumné lodě pro piráty tak sem snima. Opravdu visim na tom že neznám hranici a pak se to blbě dělá.
  • Teda to jsou vazne ubozaci ale...
    ArusCZ
  • Na ty lodě potom koukneme až budu moci na server. Obecná představa je že vlny poletí s loďmi min 1K mass a max 5K mass vesměs bez turret, mohlo by se to totiž při brutálním spamu začít lagovat. Do nejtěžší vlny bych dal nějakou malou fregatku o vaze tak 12,5K s max 7 turretami.
    Od tebe budu hunte potřebovat aby jsi si udělal někdy čas na nahrání těch lodí.
  • jasny, odchyt si me pak na tsku...
  • Máte-li někdo jakékoliv další nápady tak je sem napište. Nápady se nemusí vůbec týkat tématu komunita.
  • zvěčte prosím velikost sectorů až nato bude čas , třeba po wipe ,  ať jse velký lodě tolik nebugujou

• Velké lodě se lagují proto protože byly buď špatně postaveny nebo protože rády zkouší nerozbitnost ostatních předmětů ve vesmíru svým trupem.

BTW na stránkách starmade je nový devblok, v dalším update by měli být trigery, transportní paprsky, závodní dráhy, zpravené těžení a boj celkově (optimalizace, ne balanc), fixnuté warp brány (po průletu nebo průchodu se objevíte v další bráně a ne v sektoru kde je další brána jak tomu bylo dosud) a snad už nový launcher
  • velký lodě jse bugujou protože sahaj za hranice současnýho sectoru ... to jsou ty bugy kdy loď skáče ze strany na stranu atd...

• takze zvetsime sektory a lidi zacnou stavet jeste vetsi krabice... spis bych se priklanel nejakemu elegantnejsimu reseni
  • Co takhle omezit mass? Nebo prostě přestaňte stavět obří kraviny, které jsou stejně celé duté.
  • ja vim ze uz to tam je, jen jsem jeste nehledal kde se to nastavuje todleto
  • ArusCZArusCZ [Člen]
    upraveno 21. October 2015
    tak za prvé lidi budou velký lodě stavět pořát pokut neomezíte mass takže bugy zůstanou
    za druhé velký lodě jsou dutý protože je na serveru omezení mass na 100k...
    já osobně rád stavim velký lodě protože je to pro mě možnost vyřádit jse na masivním desingu nestavim nějaký ultra powerfull lodě.
  • No, co ti mám na to říci. Protože hra samotná nemá meze ve stavění tak ani nemůže být blbůvzdorná. Když hold někdo chce stavět obří lodě za každou cenu, tak mu bránit nebudu. Ale ať se potom na fórum nechodí s tím že se mu laguje  loď, když si to sám zavinil.
    Na serveru momentálně nejsou žádné úpravy od vanilly, tudíž hrajeme hru tak jak byla zamýšlena. Jestli se lodě lagují z důvodu "malého sektoru" tak je někde něco špatně.

PS: Sektor je 1,5 km velký, co tam proboha stavíte, že se vám to do něj nevejde? Stavíš tam Charona nebo druhou Auroru?
  • momentálně už žádnou velkou loď nemám vzhledem k tomu že USG Ishimura musela být smazána z důvodu právě zmíněného bugu viz. : letím od planety jsem 2 km od ní a bum jsem v planet core pak spadne server a končí sranda ... samozdřejmě chápu že velký lodě jse do starmade moc nehodí a samozdřejmě hra není blbů vzdorná ale drobný úpravy by mohli pomoct než uškodit . 
    už do tohoto topicu nebudu zasahovat ale popřemýšlejte o tom vždy je co vylepšovat.
  • Vylepsovat je vzdy co, a kazdy podobny navrh dava prave duvody k prehodnocovani nastaveni, upravam a podobne. Na druhou stranu se ale nikdy nedokazeme zavdecit vsem hracum. Kazdy ma zkratka jiny nazor, jde vzdy o to najit nejaky kompromis.
  • To skákání lodí nemáš pravdu. Letím si tak s mojí Astrid (lod asi 50m dlouha v podstate jen generatory a jumpery mass 00nic) k planete a bum planeta nikde, tak ji chvili hledam a jsem od ni 3 kilometry. A nedeje se to jen u planet. Deje se to porad a vsude, jen u planet je to vic videt, protoze jsou hodne videt :D.
  • ony jsou tušim dva důvody 1. je to co jsem psal 2. je že jse ti lagguje připojení já jsem se připojil na starmade ze školní wifi (když jsem tam ještě chodil D:) a letim jsi k planetě a bum jsem na druhým konci tý soustavy .
  • Už mám počítač takže se na serveru ukáži. Od pondělí určitě.
    Hunterz
  • Tešíme sa všetci na Teba. :)

Ja by som síce jeden návrh mal, ale počkám si asi na ten upgrade ako to bude - úprimne sa teším na tu upravu WARP GATE a čakám NPC postavy. Resp. mne totiž trošku vadí nízka účinnosť niektorých kociek - power, shield, zbrane, nie že vadí - nevadí, ale keď chcem niečo čo bude mať navrch oproti piratským staniciam, musí to byť zbytočne veľké - fakt veľké, potom musím stavať mega ČUDO, ktoré ani nie je tak pekné a je to len veľa kociek.

:)
  • Kostka je nejefektivnější tvar SM vesmíru z hlediska povrch/objem. To v praxi znamená, že bráníš menší lod více systémy.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.