REPREZENT

13»

Komentáře

• No, já jen chci vidět až budeš stavět dok na tu loď.

Stavba by byla rychlejší kdyby jsi použil modelovací programy a importery.
    Blender ->binvox, schematic nebo rovnou SMEdit -> loď je symetrická, takže smazat jednu stranu -> SMBEdit ( automatické vyhlazení nerovností pomocí wedge, tetra a hepta) -> zkopírovat strany (SMEdit nebo SMBEdit)

Celkově práce tak na půl hodiny, pak už máš základní tvar lodi a můžeš začít dělat jen menší detaily.
    Bro tip: tetra a hepta mají zastaralý render -> rendrují všechny strany bloku -> na velkých lodích to dokáže shodit FPS, stejně jako volný, dutý prostor.

SMBEdit je relatvině novinka a umí víc než jen vyhlazovat hrany, víc na: https://starmadedock.net/content/smbedit.6216/
  • Ten flare tomu přidá. Za mě palec nahoru.
  • To mají všechny thrustery, jde to navíc i obarvit.
  • jo jen když sou ale v provozu 
    blendra ani smedit nemám moc v lásce rád to poupravuju za pochodu

• Moc práce málo času ale dělám co můžu
     image
  • Propracuj ještě ten tvar taky výškově, aby to nebylo linecký. Na placce skončí většina začínajících stavitelů, ne že ty by jsi byl ve starmade amatér, ale ta poslední loď byla výškově taky hodně plochá.
  • To je fakt, začátečníci staví na platformě a experti staví krychle.
  • Arusi, nenahrávej to na server, jestli už tam tu loď máš tak ji rozeber, nechci z toho mít lagmade.
    Limit je 100 000 ne 205 000 000.
    Mohli by přidat limity na lodě i pro survival a ne jen pro battle mode.
    Hunterz
  • Souhlas s petrenkem - pri pripojovani na server se zcela jasne vypisuje ze neni povoleno stavet lode mass vetsi nez 100k. Chci server, ktery bude plynule bezet - to je tam take psano.
  • loď má 68 k sotva ... nevim čí je 205 000 000

• Už jsme to řešili na serveru, ano zatím má jen 68K. Nevím jak hra vzala v katalogu 205M, zato ale rozhodně ví, komu to hodit na nick.
    Já jsem již svou loď zvenčí dostavěl tak na 90%, zbylých 10% budou předělávky, až mě napadne něco hezčího.
    Nemá někdo nápad na loď? Uvítal bych originální nákres, nárys i obrázek. Pokud Hunte seženeš model Galaxie tak ti ji postavím, je symetrická, takže by to mělo jít relativně rychle. Ale v měřítku jí stavět nebudu, od toho jsou tu jiní.
  • ArusCZArusCZ [Člen]
    upraveno 27. February 2017
    když si to nakous byl bych vděčnej za model stíhače nějakej kompaktní tak 20x20
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 27. February 2017
    Hunte, víc originální, tohle je jedna z nejstarších lodí starmade:
    Arusi, musíš mi říci ale jakou, nebo mi poslat model.
  • No dobre no :-) Tak udelej mothership z filmu Den nezavislosti. A k tomu i ty velike lode a male stihacky. :-)
  • tak létající placka se mi stavět nechce. Od lineckého jsem se už povznesl.
  • pffff
    ArusCZ
  • pffff 2x

upraveno 28. February 2017
    Je jedno jak mizerně to vymodelujete, SMEdit je tak mizerný konverter, že ani nepoznáte rozdíl.
    Navíc ta loď bude stejně asymetrická takže je to jen pro takový bloxel odhad:
    image

Jinak hledáte-li inspiraci zkuste deviantart.com, já tak inspiraci našel, i když jsem si ji samosebou poupravil:
    image
    ArusCZ
  • http://i.imgur.com/f7hlMQ3.png
    Ne, já to nestavěl, ale stojí za to, to ukázat.
  • image

Celkově postupuji hodně pomalu, blíží se mi maturita, vysoká a na starmade už nebude žádný čas. Ne, že by mě už nebavil, ale první rok nebudu mít ani počítač který by rozjel kalkulačku natož starmade. Až tak po 2-3 letech a za předpokladu, že někde schrastím počítač bych se opět vrátil.
    Takže tenhle post není jen o tom že si chlácholím své, očividně mizerné, stavitelské umění, ale i tom že sháním někoho kdo by server přebral až tu nebudu. Práce moderátora pro takhle vyvíjející se hru spočívá v hlášení nových aktualizací a ve snaze předejít nebo zabránit herním nedokonalostem, které hru doprovázejí.
    Budu rád za jakéhokoliv schopného dobrovolníka, který převezme moje místo.
  • Úspěch roku, co roku desetiletí, našel jsem limit na mass a velikost v konfigu, který přes mou blbost nebyl vidět. Doufám, že se o server postará někdo zodpovědnější, tenkrát to s tím autosavem to jen podtrhuje.

gameconfig.cfg - stačí odebrat comment tagy, nastavit a je hotovo...
    ArusCZ
    upraveno 2. April 2017
    Hmm...
    Co by to tak mohlo být?
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.