Verze 0.199.253

Nová verze přináší fog of war takže scanery mají už pořádné využití. Dále pak přibyla možnost pomocí displayů ovládat logiku a pomocí komandů v nich sledovat některé staty dané entity.

HunterzArusCZ

Komentáře

• začíná jse nám to tu rozjíždět :D

• Takže už defakto funguje "vyrob mi 10K reaktorů"
    ArusCZAdam4CZ
  • NPC frakce
    https://starmadedock.net/threads/dev-blog-october-21st-2016.27336/
    Fajn je že poběží jako databáze, takže nebudou mít vliv na výkon serveru. Začnou se načítat až poté co hráč objeví jejich sektor a poté co ho zas opustí tak se výpočty opět přesunou na pozadí, do jakési databáze.
    ArusCZ
  • jo o tomhle sem čet vypadá to dost nadějně snad to konečně přitáhne pár lidí

• Je to trošku jiný princip než u většiny her s generovaným světem, tím jak se frakce budou rozrůstat tak to bude měnit hratelnost po celou dobu chodu serveru. Jen jsem zvědavý na to jak to schema všechno přesune na pozadí serveru, to bude teprve výkon.
    ArusCZ
  • snad se neroztáhnou po celý galaxii :D nerad vyhlazuju ale byl by to masakr

• "We also will adress and overhaul weapon/ship-structure/resource balances in these coming update circles."
    Jestli počítají s nerfnutím gigantismu tak to vyhlazování nemusí být tak jednoduché jak je teď.
  • vyděl jsi můj gigantizmus ? :D arcturus dělám přez půl roku a neni to moc vydět :D ale jo bude to určitě zajímavý
  • Na devstreamu lidi překecali zvukaře starmade aby vydal nějaké dema.
    ArusCZ
  • V dev buildu 0.199.256 jsou už slíbené frakce. Nedočkavci si mohou dev build ozkoušet sami, nebo pomoci vývojářům na jejich oficiálním test serveru s hledáním bugů. ( Server je bez whitelistu a vždy online s poslední dev verzí starmade, běží už přes dva roky, ale dozvěděl jsem se o něm až ze server listu )
    ArusCZ
  • 0.199.273 si už frakce létají s lodičkami a zabírají území. Pomocí debugu jsou jednotlivé letky vidět, docela zajímavé jak létají mezi stanicemi za obchodem. Jen ty bitvy jsou docela nezajímavé jelikož frakční blueprinty obsahují akorát issanty, ale tak na testování to stačí.
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 19. November 2016
    https://www.star-made.org/news/starmade-dev-update-npc-factions
    In 2 weeks, we’ll release a stable public build for all servers to use.
  • 0.199.282
    Frakce již dostaly přidělené lodě, zvědavci si je mohou vyzkoušet v singlu nebo na testovacím serveru.
    Až update vyjde, proběhne wipe mapy našeho serveru. Důvod není ani tak gigantismus, ale hlavně bordel rozházený po celé mapě a stáří mapy. Server kucká i když je na něm jen jeden člověk, sice frakce berou málo výkonu, jelikož běží na pozadí serveru, ale i tak by se to kuckání mohlo změnit na kašel.
  • dame serveru salu, a horkej caj s rumem
    Adam4CZArusCZ
  • Jsem si spíš představoval tu dementní reklamu na ACC, váhal jsem zda-li to tam mám napsat.
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 29. November 2016
    image

Na obrázku jsou vidět i věci z debugu ( zelené právě probíhající obchodní cesty, data o sektorech, bohatost systémů, pohyby eltek, etc.) Vše běží na pozadí, dokud hráč nevstoupí do sektoru kde by měla být letka, poté je server načte.
    Pohledy na simulace letky samotné jsou již horší, pro zastaralé AI častokrát stojí na místě v případě těžby nebo obrany, v jiných případech si poletují sem a tam. AI samotné bude následovat po tomto updatu, tak se to snad zlepší. Přesto že hra už obsahuje nové lodě pro jednotlivé frakce tak jim vesměs stále chybí stanice, ty dle slov vývojářů na streamu to do updatu nestihnou. Bohužel spawn zatím dořešený není, stále se hráč spawnuje u proslulé tyče. Kdy hodlají změnit tuhle "maličkost" zatím neřekli, vypadlo z nich jen to že stačí přepsat 2 soubory, shop a adv shop (spawn).
    HunterzArusCZ
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.