Aktualizace serveru Eden 27.10.2017

HunterzHunterz [Admin]
upraveno 27. October 2017 v Novinky
Byl aktualizován server Eden - nejzásadnější novinkou je přidání módu Twilight Forest. Tento mód přidává novou dimenzi, boje proti bossům a spoustu nových věcí. Poslední verze byla pro 1.7.10 a až nyní vyšla verze pro 1.12.2. Pozitivni změnou je, že mód je nyní Open Source, do jeho vývoje se tedy může zapojit více lidí. Nové verze si první všiml dodoka01, za upozornění na fóru moc díky!

Tak hurá do twilightu! Jak se dělá portál si snad jestě pomatujete :-)

Pokud jestě nemáte, bude třeba novější forge, stačí ale jen pustit instalátor, popřípadě novou verzi z Technic Launcheru.

Přejeme příjemnou zábavu v Twilight Forestu!
Adam4CZdodoka01

Komentáře

• Akorát mám menší problém co se týče advancementů... nechce se mi otevřít kolonka s Twilight Forestem,tudíž nemůžu pokračovat
  • Trosku nechapu co ti nejde. Ja si udelal studanku, prosel jsem do twilightu, a normalne tu vidim twilight advancementy a jeden splneny.
  • dodoka01dodoka01 [Člen]
    upraveno 28. October 2017
    To jsem myslel... udělal jsem ten portál,prošel skrz něj a žádný advancement jsem nedostal. To samé i když jsem zabil toho ravena.. taky nic

Edit: Už mi teda fungujou,ale včera mi ještě nešly.
  • Celkovo tie advancementy asi blbnú... Tamovala som zvieratá z animanie a prvú ovcu mi započítalo, ostatné (iné druhy) ani škrk... Prasa mi to ani nenačítalo - hoci nemám žiadny advancement za prasatá, ale potom 1 druh kravy zasa áno...

No a okrem toho, moje tamované vlky nehitujú mo creatures. Naháňať ich naháňajú, ale proste ich vôbec nehitujú. Buchla som do chrobáka a vlci ho začali naháňať a pozerať sa naňho, ale že by ho zabili - to  už nie... Chrobáky nie sú môj problém, ale nefunguje to ani na mačkovité šelmy, čo už pre mňa problém bol :D Ja vs. Panter, víťaz panter :D

A chcela som pozrieť, koľko mám hlasov a aké sú momentálne odmeny a príkaz /vrm je evidentne neznámy :)
  • Ehm, kaktusy a thorns nehitujú pri dotyku a taktiež poison ivy nepoisonuje pri dotyku :D Všetky 3 z biomes o plenty. A predtým to určite robili, lebo som do toho pravidelne napikovala sama seba :D
  • Mozna mas na sobe nejake super brneni :)
  • Nemám :D U mňa je skôr obvyklé, že chodím bez brnka :D S brnkom mávam blbé nápady, ala typu: "Mám brnko, toho zabijem..." Ehm, nezabijem a zabijú oni mňa :D Preto preferujem zdrhanie o život...

A ak by sa dalo, tak by som poprosila aj zníženie rozmnožovania tamnutých zvierat z Animanie... Predtým som na cca jeden plný válov (through) vody+sena mala možno 1-2 mladé a teraz sa to množí ako potkany (bez urážky)... Prídem tam a som happy, ak sa vôbec nejako pohnem... Mám tam aj 10-15 mladých... Ja som rada, že sa to pekne množí, ale je to troška veľa a potom mi to len laguje... Predtým som síce trocha šomrala na to, že sa mi to nechce množiť, ale bolo to lepšie ako toto :D Toto mi zoskratuje pc :D
  • Btw, dobré víly, pozerali ste na ten command, čo sa týka počtu tamnutých zvierat z Mo Creatures? Prípadne sa zdvihol počet možných tamnutých zvierat? Naposledy som písala, že to bolo na čísle 20 a akosi som sa nevedela dopátrať tých zvierat :) Je jasné, že momentálne ich 20 určite nemám, ale už zbieram vajcia hadov, mantikor atď :D (A sorry za neustále otravovanie, ale píšem ako mi to prichádza na myseľ... A moje myšlienkové pochody nechápe nik, takže v tom logiku netreba hľadať :) )
  • Ja myslim, ze jsem to prave na zaklade tveho pozadavku zvysoval.Limit je nyni nastaven na 30.
  • Vďaka ti dobrá vílo :)
    Hunterz
  • Uhm, pekne prosím, smutne pozerám - prečo ak som sama na serveri a v noci ľahnem do postele, tak sa nič nestane? Doteraz mi to v pohode prehodilo na deň. Akurát včera v noci (všimla som si to okolo 23 hodiny) mi to robilo to isté, okrem faktu, že tam so mnou boli ešte dvaja hráči, ale tí boli obaja v Twilight lese a hrali sa s hydrou, takže v overworlde som bola sama... Ani mi to nevypíše, že spinkám, poprípade kto ešte nespí...
    A btw, na adresu /vrm - už som spomínala, že ten príkaz mi vypíše ako neznámy a keďže to pekne odporúča skúsiť /help, tak ani ten nejde, vraj nemám permissie :D

(Ja sa nesťažujem, ja len oznamujem, že mi to nemde a moje kuracie myšlienkové pochody si myslia, že by to ísť malo :D )
  • vrm jsem jeste pro verzi 1.12.2 nepredelal, na serveru neni, proto to hlasi neznamy prikaz
  • AnjikaAnjika [Člen]
    upraveno 8. November 2017
    Huntíku? (Pozri aké pekné oslovenie zo mňa vyliezlo :D ) Čo si spomínal ohľadom tých zvierat z Animanie - stačilo by ich presunúť na väčšiu plochu alebo ich musím zabiť? Myslím tým presťahovať jednotlivé zvery ďalej od seba, prípadne do väčších výbehov, poprípade niektoré presunúť do druhého claimu, proste zredukovať ich počet na určitej ploche. Pomohlo by to? Nechcem si ich zabíjať, mám k nim citový vzťah :D :D :D Pýtala som ťa aj v hre, ale asi si už zdúchol :)

A otázka č. 2 - dá sa nejako zbaviť tých bugnutých blokov, ktoré hádžu tie malé kovové príšerky (vraj golemovia)? Lebo po ich hádzaní to zostane akoby visieť vo vzduchu, ale rozkopať/prestavať to nejde...
  • S temi moby toho asi moc nedokazeme, muselo by se prikrocit k omezovani. S tou druhou otazko moc nevim, i kdyz asi bych dokazal do cisticiho pluginu pridat i entitu toho hozeneho bloku a pak jeste v konfigu nastavit uplne zakaz spawnovani tech minigolemu.
  • Okey, nejako to upracem... Skúsim ich prerozdeliť na väčšie plochy a nejako zredukovať T.T
    Čo sa týka tých minigolemov... Úprimne netuším či hádžu len jeden typ kocky alebo ako vlastne, ja to strieľam z diaľky a hádzal po mne len raz. /Tak asi hádžu random, čo im príde pod ruku (...its eyes and core will turn red, and it will start picking up nearby blocks and throwing them at the player.).../ Skôr chalani vraveli, že tie bloky nejdú odstrániť. Pokiaľ viem, tak minigolem tuším nedropuje nič, takže by asi nebola bez neho žiadna škoda.

A nejdú vycraftiť niektoré veci, ja osobne som si všimla, že mi nešiel Flolar Yellow Powder z Botanie (áno, mala som správne veci a BL4D vravel, že mu to tiež nejde, lebo to skúšal tiež). Nu a dnes som chcela urobiť ovocný stromček z Pam´s HarvestCraft a nič z toho. Pri oboch mi veci po kliknutí pretiahlo do Crafting tablu, ale výsledok sa nezobrazil... A veci museli byť správne, inak to nepretiahne do toho Tablu... Pred 1.12 mi tie stromčeky šli craftiť normálne, ten powder som neskúšala, ale usudzujem, že asi išiel, lebo nikto nespomínal, že by mu to nešlo...

(Sorry, ak som veľmi otravná :D Ja len poslušne hlásim :) )
  • Na ty recepty kouknem o vikendu, ozkousej je v singlu jestli funguji alespon tam.
  • Ten powder mi v singli išiel, stromček som tiež urobila a pustila som si čistý survival bez gmka... Sorry, že až teraz na večer, ale skôr som dáko nestíhala :)

A neviem, čo si porábal s nastaveniami despawnovania monštier, ale našla som si krásneho zombie villagera, dala som mu pekne elik a zlaté jabĺčko, pekne som ho obstavala, aby mi nezdrhol ani nezhorel... A vieš čo sa? :D Despawnol... Skoro som sa tam rozplakala :D Môj krásny zombíček...

Uhm, dnes sme s _TheLuc_ skúšali chytať Mo Creatures ryby v rieke pomocou Fish Net a nejako to nešlo... Tamnutého delfína som do nej nabrala úplne v pohode, ale vyloviť tie ryby z rieky nešlo... Ani tie malé (zlatá rybka, piraňa,...) ani tie stredné (Bass a neviem aké ešte...) + Luc ťa pozdravuje :D
  • monstra se despawnuji jakmile poklesnou tps, aby se serveru ulehcilo
  • S těma zombie vesničany jsem taky míval často problémy. Ještě na starém ICčku mi jich pár zmizelo, takže jsem začal zjišťovat, co by mohlo pomoct.

Jako první je protect, když ho nemáš, tak se ti může stát, že přijdeš o zombie při svítání, ale můžeš přijít i o vyléčeného vesničana. Takhle sem jednou přišel o celou vesnici vyléčenejch vesničanů.

Druhá je vzdálenost, úplně nejlepší je si počkat v jeho blízkosti, než se úplně vyléčí, pak máš jistotu, že ti jen tak nezmizí.
  • Steedr... Ten zombík bol v claime, lebo som ho odchytila hneď za plotom a claim  mám o 3 kocky ďalej od plota. Schválne som ho obstavala hlinou, aby nezdrhol a aby naňho nesvietilo slnko (ale to je irelevantné, pretože bola ešte noc). A stála som na plote nad ním... Plot mám vysoký 2-3 kocky, takže som defacto stála priamo pri ňom :D Pozerám naňho a zrazu zmizol... Pozerám ďalších pár minút, či sa mi to zmiznutie len nezdalo, ale ne, nezdalo, fakt tam nie je :D V tom prvom momente to bol šok, že eh toto čo, ale ako povedal Hunt despawnujú sa, aby sa uľahčilo serveru, tak to beriem, svet nespadne :D Len to bolo také nemilé, povedala by som :D
  • Muzu pridat vyjimku do pluginu, aby se to despawnuti netykalo zombie vesnicanu. To co popisuje Steedr je neco jineho, vyleceni vesnicane jsou jina entita. depawnuji pouze typ monster, vesnican je typ npc.
  • Kvôli mne netreba, už som sa dozvedela, že vesničani sa dajú presúvať aj jednoduchšie než pomocou vozíka a koľajníc (vďaka za radu Luc :D ), takže si proste nájdem nejakého normálneho dedinčana a dotiahnem si ho domov :D
  • Nefunguje craftění ovocných stromů :/ a také už jsem projela velkou část mapy a ta mapa se mi vždy po odhlášení vrátí zpátky do původní podoby, kde tam mám odkryté de facto jen cesty k místu kde sem si postavila barák ze spawnu. Jak je to vůbec s tím vybíráním odměn ./vrm, má to fungovat ?
  • Pro mody edenu chystam vetsi update, uvidime co z nahlasenych chyb opravi. vrm pro 1.12.2 nemam hotove, nedstal jsem zatim zadnou zpetnou vazbu, co by mely odmeny obsahovat.
  • dobře děkuji :) kdyby cokoliv, tak ti ještě napíšu.
  • Čo sa týka tých odmien, mne bohate stačili aj tie predtým, len by som tú aktuálnu ponuku random vajec z animanie rozšírila o tie novo pridané (koza, ovca, páv tuším). Mne sa tie vajcia páčili, lebo do zbierky mi chýbali zvieratá spawnujúce sa (vraj) v Jungli a Swampe, ktoré som nikde na mojej preskúmanej mape nenašla a získala som ich cez vajce :D Tiež som využívala tie malé modré veci do astral sorcery, ktorých meno ma ale teraz nenapadne :D (Akvamarín to bol možno)... A poškuľovala som aj po VIP :D A jedným očkom som tuším škúlila aj na black lotusy, ale v tej dobe som Botaniu nepoužívala (stále to ide trocha mimo mňa, ale snažím sa :D ), tie by som možno teraz využila - za predpokladu, že prídem na čo sa používajú :D
  • Ok, diky, on je v te 1.12.2 verzi vrm vlastne jeste jeden zadrhel, menilo se api, tudiz to musim predelat, jen si na to musim najit trochu casu.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.