Příprava na aktualizaci serveru IC2

2

Komentáře

• SteedrSteedr [Člen]
    upraveno 6. May 2018
    Zatím to pro mě s těma chisel módama nevypadá zrovna přívětivě, tak vás zkusím ještě přesvědčit několika názornými ukázkami přímo ze hry. Jinak více by mi bylo líto Bitů nežli samotného chiselu, bez něj bych se dokázal obejít.

Jednoduchá skeleton farma, takhle malý prostup s klasickými bloky neuděláte.

image

Náhrada za Cauldron, protože pro klasické vaření lektvarů je to ten nejblbější nástroj s jakým Mojang přišel. Takhle mám neomezený zrdoj vody pro nádobky.

image

A jako poslední je můj starý pozemek (vesnice pro vyléčené villagery), který je momentálně zabugovaný a zcela nepřístupný kvůli Refinedu.

image

Celou galerii si můžete prohlédnout tu: https://imgur.com/a/1gl3i6k
    dzonCZAdam4CZ
  • Absolútne od veci, ale Steedr, tie kvetinové laterny sú žúžové :D Môžem potom tvoj nápad s nimi použiť? Neviem teda či sa k tomu dokopem, lebo úprimne to vyzerá na prplačku, ale pre istotu sa spýtam :) Ale skôr asi na Edene...
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 6. May 2018
    Ok, server jsem tedy aktualizoval zejmena diky nechutnemu natlaku petrenka a neumimta. Testovani on the fly, uvidime jak tenhle rychloupdate bude fungovat.

Jako vzdy staci jen aktualizovat bud pomoci technic launcheru, ci instalatoru z webu.
    Anjika

• image
    Zaujímavá generácia sveta :D
    Adam4CZ
  • Ehm, Marble hive sa naspawnovali nejako nafigu... Úmyselne alebo chybou? Lebo v podzemí vidím včely, ale hive nikde, včely normálne atakujú a ak rozkopem marble naokolo, tak normálne zmiznú... A Scoopom marble rozkopať nejde... Chová sa to ako marble, ale niekde je tam imaginárny hive... (Na požiadanie ukážem aj v hre...)
  • Po týdnu hraní jsem narazil na pár chybek větších i menších, přitom některé z nich by snad šli vyřešit.

Quark a jeho Lock Rotation funkce: V základu je nastavená na klávesu "K", při aktivaci mě to ale ihned vyhodí do lobby s hláškou "A fatal error has occurred, this connection is terminated". Není to nijak extra důležitá funkce, takže se dá snadno vyrušit přímo v nastavení módu.

BiblioCraft a Tape Measure: Podobný případ jako předchozí, při nastavení výchozího bodu mě to hned kopne do lobby, po připojení zpátky pravítko sice funguje, ale jen do té doby, než výchozí bod vyhodím, pak mě to znovu vykopne.

Drak v Endu: Při první návštěvě endu se vůbec nespawnul drak a stejně tak tam není ani portál. Když není portál, tak nejde spawnout dalšího draka a je i problém se dostat do města shulkerů, jediná možnost je to doletět s jetpackem.

Woodland mansion: Nejdřív jsem si myslel, že rozloha 10x10k musí bohatě stačit, ale mýlil jsem se. Procházel jsem několika vesnicemi a skupoval mapy k tomuto sídlu. Všechny vedou na jedno a to samé místo a to za hranice. Ještě schválně zkusím jít více na sever (mapy vedou na jih), zda nenajdu jinou mapu, ale dost o tom pochybuji.

Jinak nebylo by nějak možné udělit výjimku pro StepUp? Chtěl jsem si ho aktualizovat na novější verzi, ale server trvá na tom, že musím mít tu starší, přitom je to jen Client-sided mód.
  • Hunt všechny módy překopíroval, i když jsem říkal, že některé jsou client side. O quarku a bibliocraftu víme zhruba od druhého dne, přesně nevím čím je to způsobené, snad to vyřeší update na novější verzi. Problém je uhnat hunta aby šel dělat něco jiného než ztrácet čas v laře opakovaným umíráním.
    K čemu vlastně potřebuješ najít tu dřevěnou krabici? To málo co vím o itemech v ní je, že nejsou nikterak užitečné. O existenci map k ní jsem nevěděl, ale server je s novějšími verzemi čím dál tím víc rozežraný, mapa se asi kvůli tomuhle baráku zvětšovat nebude.
    V endu jsem nebyl, a nebudu mít čas to zpravovat, snad wipe endu pomůže, dočkáš se li ho.
    Anjika
  • Ja to ponecham bez komentare... Petrenko a neumimto mate co jste chteli... Priste az prijdete s nejakym dalsim podobnym napadem tak vas poslu hrat radeji TombRaidera.
    Anjika
  • Ehm, asi se vloudila nejaká chybička, lebo na lobby ma to pripojí relatívne normálne (ak nepočítam, že trvá o niečo dlhšie, než sa spamätá aj TAB tabuľka, že som sa pripojila), ale keď sa pripojím na server (skúšala som IC), tak ma to po nejakých 20 sekundách vykopne (snaha vykopnúť ma na lobby, ale po chvíli je to úplný disconnect)... Bez nejakého ďalšieho dôvodu... A asi nebudem sama? :D
  • To víš Anjika, když Petrenko a Nt. tlačili hunta do toho, že chtějí nové ICčko, aniž by se to otestovalo tak se nediv že je to tam takové jaké je, sice ano, tlačili jsme s Man_or_lady Hunta do toho, aby nám dal nový skytech, nicméně na něm teď pracujeme a v podstatě je v testingu, takže jestli se chceš taky zapojit, stačí mi napsat na teamspeaku/ve hře.
    petrenko17
  • @Anjika Já jsem tě dneska viděl, jak jsi tam skákala no. Ale vypadá to, že to je zatím jen u tebe, dneska jsem se tam několikrát připojoval a i teď tam jsem (a Steedr taky) bez problému. Já měl zase problém při prvním připojení, že jsem se na server musel poslat přes adminský příkaz, protože ani kompas ani NPC ani /ic2 nešlo (přitom mi to nepsalo ani nějakou chybu).
  • petrenko17petrenko17 [Mod]
    upraveno 18. May 2018
    Tohle kopání a podobné voloviny by se na test serveru nenašli, běžel by totiž samostatně. Tyhle chyby jsou způsobené nějakou interakcí s větvením serverů přes lobby. Snad pomůžou nové atkualizace, ale čas na jejich stažení nebudu mít. Já také používám admin komand, co je ale horší na lobby nevidím žádné bloky, jen npc a cedule. Odebrání client módu na vylézání bloků musí udělat hunt.
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 18. May 2018
    Pochybuji, že používáš admin command, na ten asi nemáš právo, páč je to přímo bungee cordu příkaz a já si pro něj musel vůbec givnout permisi, aby mi to šlo.
    A co se týče neviditelných bloků - to dělá Optifine spolu s tím sdíleným lobby hádám. OF na RG-Core, kde taky nějaké módy mám, to nedělá, ale s RG-IC pravidelně od doby společného lobby.
  • AnjikaAnjika [Člen]
    upraveno 18. May 2018
    TheError, ja priamo so serverom problem nemam, dokonca mi ani nelaguje a to tam mam veci pozapajane istotne divnym sposobom, lebo vsak dajte to mne a ja to dokazem zapojit aj tak, ako si mnohi myslia, ze sa to neda :D
    Den predtym bol problem, ze nam z nicoho nic zacali padat TPS, ale to tam bol aj Steedr a nerobili sme to my... Uprimne, mna do hadky ohladom rychlosti prerobenia serveru netahajte, ja som petrenkovi vdacna, ze ma na Edene neposlal kade lahsie, ale trpezlivo mi vysvetloval, ak som sa pytala... NeumimTo je zabavny troll, takze na toho sa hnevat ani nebudem a Hunt je Boh opravarov, ak by sa dalo, uctievam ho :D Takze z mojej strany ziadne namietky :D A uprimne, ak by to fungovalo uplne perfektne, bola by to nuda :D Ako sa vravi, nikto nie je dokonaly a ja dom rada, ze sa tu vobec nieco deje...
    Zajtra sa skusim pripojit znova, ak nepojde, skusim nieco ine... Ja si to spojazdnim a ak by na zaklade mojho komentaru mala vzniknut hadka, radsej budem ticho a nejako si to spojazdnim aj sama, hoci by som aj cely pocitac mala preinstalovat... A to podotykam, ze to neviem...

A, ehm, ne, nemam zaujem o testovanie. Bez urazky, ale nie si mi sympaticky. (Neber to osobne, sudim len na zaklade tohto komentara vyssie...) Ak som urazila, ospravedlnujem sa, hovorim len to, co si uprimne myslim :)
    Hunterz
  • Dobře, admin komand to asi není, jen komand /ic2, ono je občas těžké rozeznat který komand spadá pod jakou permici.

Myslím si, že stojí za to říci že to nefunguje, bylo to spuštěné hupem spolehaje na inteligenci grief prevention. Co teď nefunguje z hlediska pluginů se muselo asi přenést, do pluginů jsem nezasahoval a hunt konfigy neměnil. Ale že by byl defaultně vypnutý flag na množení zvířat o tom jsem tedy nevěděl. Jak se ti nemnožili krávy, honzák to zpravil ten den, tedy myslím, od něj vím že to prý bylo tohle. Já sám o pluginech a flagách přehled nemám, kdyby se opět nějaká základní mechanika vanilly chovala podivně, kontaktuj honzáka nebo adama, mají o tom větší přehled.
    Anjika
  • Adam4CZAdam4CZ [Admin]
    upraveno 19. May 2018
    Tak fajn.. Už mi zase nejde připojit na IC, tentokrát ani posláním se přes adminský příkaz. Hlavně, že celé dopoledne to bylo bez problémů. :-/
  • Oukej.. Očividně opakovaným klikáním na NPC to jde. WTF? :-/
    Anjika
  • Tohle je záležitost pluginů a sponge, dobré by to bylo nějak vyřešit ještě před skytechem a posléze edenem, thaumcraft už je v použitelné fázi.
    Adam4CZ
  • HunterzHunterz [Admin]
    upraveno 21. May 2018
    Uvidime co na to nova verze serveru, byl tam zase nejaky bug :) Je to stale dokola, jedene bug se opravi, dva az tri nove se objevi :P
    Anjika
  • imageEhm, mne niekam zmizlo JEI... :D Nemenila som nič, akurát som si vypla z Quarku - Miscellaneous - Lock Direction Hotkey, nakoľko keď som stlačila Shift+K, tak ma to koplo na lobby... Zapla som to späť a JEI nikde... Skúsila som lobby a späť, nič, skúsila som aj celú hru vypnúť-zapnúť a stále nič... Chyba u mňa alebo ako? Pokiaľ mi pamäť slúži nič som neprestavovala, ale úprimne, chvíľu tu sedela moja máti a absolútne nemám šajn, či si dokázala rozkliknúť MC z dolnej lišty, kde bolo stiahnuté... A nebola som doma... Takže ak má niekto potuchy, kde je moje JEI, prosím o radu :D

• Existuje hotkey na schování JEI, asi jsi ho našla. Já ho ještě nenašel ač jsem se o to mockrát snažil, občas mi JEI vadí. Zkus projít stránky módu nebo google, třeba tam bude zmíněný default key bind.
    Adam4CZAnjika
  • Díky ti dobrá vílo, keby som ťa práve mala pri sebe, tak ťa samou radosťou vyobjímam k smrti... Musíš mať otvorený inventár a stlačiť Ctrl+O, ale pri akej príležitosti som toto dokázala veru ani smrtka netuší... Bože, jak já som rada, že mám JEI späť :D Už som na to tak zvyknutá, že bez toho tuším ani hrať neviem :D
  • :P
  • Vie, prosím, niekto vyčítať z tohto bordelu, prečo mi to padá po tom, čo sa z lobby snažím dostať na server? Na lobby sa pripojím v pohode, na server už nie... Preinštalovala som modpack, pripojila som sa, išla som do netheru, portla som sa domov a hapalo... A zasa mi nejde pripojiť... Log je od okamihu, kedy som sa pripojila na lobby, lebo tam sa ešte dostanem...

Tipujem, že môj problém leží niekde pri mojom home, ale to bude len môj hrubý odhad a neviem, čo mám zlikvidovať, aj keby som sa najust nejako pripojila... (Viď to preinštalovanie celého MC, kedy som sa na server pripojila...)

http://pasted.co/d491eb66
  • udelam update klienta, je tam konflikt v receptu, bohuzel od 1.12 se nedaji recepty synchronizovat ze serveru jako to slo driv
  • Budeš-li u toho tak ze serveru vyhoď ten stepassist, ať si ti, jež ho nemají rádi, většina, mohou odebrat. (je to klientský mód)
  • oki
  • A to konflikt receptu mi zhadzuje MC? O.o Srandovne, na bratovom pc mi to nerobí, väčšinou v poslednej dobe hrávam teda tam, akurát včera som bola náhodou na mojom pc...

• Huntííííku? (Alebo niekto kompetentný :D) vrm na IC by sa nedalo? :D Ryuu_CZ zháňal VIP, ale vrm nedodali :D
    Adam4CZ
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.