gorilla

O uživateli

Uživatelské jméno
gorilla
Datum registrace
Návštěv
721
Poslední aktivita
Funkce
[Člen]
Body
48
Badges
5
 • Gregtech 6 [1.7.10] server anketa

  Ano.. Zazdil jsem to.. jak mrtvolu do základů.  GT6 ještě není plnohodnotný mód, který by mohl dlouhodobě běžet na serveru. Je to stále WIP a to ssebou přináší komplikace. Jedná se obzvlášť o techtree. Jeden den hodíte do kotle Hliník a odlijete hliníkový ingot -  a na druhej den po updatu musíte extrahovat Aluminium složitou chemickou cestou za použití kyselin a elektrolýzou vzniklých solí - a až po té to můžete hodit do kotle a odlít ingot. Zažil jsem to na Gregtech5 serveru, kdy jsem updatoval server jen pro to, že bych odstranil chybku, ale při tom to ssebou přineslo změnu, kdy se dřevěné uhlí nedalo "vypálit" v obyčejné peci. Nechci podobný stav přivodit ani zde. Kdy hráči, co zde hrají déle měli možnost získat suroviny mnohem snadněji, než hráči, co hrají jen chvilku. Nebo že update zničí vymazlené linky hráčům, kteří pak stráví několik dnů přestavbou své továrny. 

  Jinak Dizzy krásně popsal atmosféru GT6 v jeho plné kráse. A Dekker očividně sleduje vývoj GT6 stejně jako Amicí sleduji vývoj nuklearnich zbrani v KLDR. 


  Hunterz
 • Mody pro nový Eden

  Ale i tak.. ten popis sedí.. Jak na 1.7.10 tak i na 1.10.x... Autoři prostě jen upraví svůj mód tak, aby "Fungoval" na novější verzi.. Ten elán, co byl na 1.2.5, 1.4.7. a 1.6.4, ten už zde prostě není. A nějakými chybami nebo API se autoři prostě nezabývají. API je velmi důležité pro ochranu pozemku.. Pokud tam nejsou ty reference na některé F-eventy, je téměř nemožné tyto akce ošetřit. Sice u většiny módů jsou k dispozici "zdrojáky" ale to by nás muselo být aspoň tucet, abychom mohli takto upravit každý mód a zkompilovat vlastní verzi, která by dokázala ochránit pozemek každého hráče. 
  Zažil jsem server, který splácal veškeré tyto módy dohromady a stejně pak nakonec z toho BM zakázali polovinu věcí.. A nakonec i polovinu rituálů...

  Moc bych to nehrotil, nebo dopadnem jako ten slavný parník titanic..Všechna sláva - lagy dává..
  Hunterzburagi2012Adrijanedskajda54
 • Gregtech 6 [1.7.10] server anketa

  Gregtech má zásadní nevýhodu - a to je ta, že změna obtížnosti nebyla dynamická. A mnoho hráčů to znechutilo, když najednou museli shánět materiál na třeba obyčejný generátor i 2 dny. Když se řekne Gregtech, mnohým se zježí vlasy hrůzou a nejsou ochotni to už ani jednou zkusit. 

  Gregtech 6 se furt vyvíjí, ale i tak jsou zde měsíce hratelnosti. Největší novinkou oproti GT5 je slévání a odlévání. Můžete posbírat šroubky, piliny, tyče - prostě různé zbytky, naházet to do kelímku, roztavit a odlít něco jiného. Většina věcí a strojů, které už neupotřebíme můžeme takto recyklovat. V kelímku (Crucible) můžeme vyrábět i slitiny jako steel velmi jednoduše a není na to třeba mít BF. Je zde mnoho různých vychytávek, které hru oproti GT5 rozhodně zpříjemňují. Sekery mají v sobě zabudovaný "tree capitator" ale hodně odlehčený (kácí jen navazující dřevo y++). Nástroje při rozbití vrací část materiálu, z kterého byli vyrobeny. Suroviny se generují i v písku a štěrku, takže když jdete po poušti, můžete najít většinu surovin potřebných na dobu bronzovou (uhlí, měď, cín). Také se generují základny, které se dají vyrabovat a nejsou zrovna chudé. I v automatizaci nastal pokrok - Trubky na kapaliny a předměty, nádrže na kapaliny, objemné bedny, všechny stroje mají zabudovaný podavač a výpusť. Sada lagless hopperů, kterým se dá nastavit kolik kusů mají pouštět, Dust funnel(něco jako hopper, ale na dusty). Dále zde máme Automatické "crafťáky" nebo levnější project table. A také filtry na kapaliny a předměty. Solární panel tam je také a dává 8EU day 4EU night/rain 0EU rain in night. Systém replikátoru je jiný. Každý elementární materiál může být rozerván na protony a neutrony a poskládán na něco jiného. Takže když máte hromadu kyslíku, můžete ho takto přetvořit třeba na Iridium, Lithium, Chrom a vice versa.

  Abych GT jen nevyzdvihoval, je zde samozdřejmě mnoho nepříjemností, které opravdu odrazují hrát tento mód. Charcoal nevypálíte v peci, musíte mít coke oven, což sežere hromadu jílu a proces trvá opravdu hodně dlouho. Stejně i železo nevypálíte v peci - musíte mít crucible. Přibylo více technologie zpracování surovin, více strojů, komplexnějši recepty (vice craftění), Plno nových nástrojů nezbytných na craftění, které zabírají místo. I blbé zapálení ohniště pod Crucible je výzva. Protože na výrobu Flint&Steel je třeba železo nebo steel, a ten nezískáte bez Crucible. Tak musíte nasekat trávu, usušit, vzít 2 klacky a oheň rozdělávat jako křováci. Atd Atd.. Ale to k tomu prostě patří.

  Stránky GT6 jsou zde. Kdo by měl zájem dozvědět se něco více.

  Módy jako TE/BC a Iron chest již nejsou třeba. AE - Na automatizaci není třeba - možná kvůli skladišti, ale občas se stalo, že se tu a tam někomu vymazal disk - moc bych ho tam necpal, ale každý by měl přeci volbu, zda-li si to chce ulehčit či ne. MFR - eh  no. Nevím, jestli jsou tam nějaké bugy nebo né, ale vesměs každý to používal jen na tree farmu - ale jelikož už nejde vypálit dřevo v obyčejné peci.. ghe.. Mám takovej pocit, že ti co volají po MFR by odešli ze serveru mezi prvníma.(recepty z MFR jsou myslim gregorizované). Advanced SP no comment.
  Adam4CZHunterzIllidmanpetrenko17